Nejdůležitější je au-pair rodina, vybírejte pečlivě, říká v rozhovoru Klára

Klára se jako au-pair v USA stará o tři děti a říká, že nejvíc záleží na rodině, kterou tam máte. Jaké povinnosti au-pairky v Americe musí plnit a jaké benefity naopak získáváte od rodiny? Přečtěte si, jak se žije hodinu od New Yorku v městečku New Cannan. Lidé tam jsou usměvaví a přejou vám pokaždé dobré ráno. To zní jako milá Amerika!

Ahoj Kláro, jaké máš dny v tomto týdnu? Můžeš se nám ve zkratce prosím představit?

Ahoj, právě jsem se vrátila z dovolené takže se mám báječně. Ve zkratce, jmenuji se Klára a za chvilku mi bude 22 let. Pocházím z malé vesničky kousek od Litoměřic. A v Americe už teď žiji kolem 7 měsíců.

Jak jsi dostala nápad na au-pair?

Neřekla bych, že jsem tak úplně dostala nápad, spíš to byl osud. Když nevyjde vysoká a tvoje mamka a teta byly au-pair tak tě to na tu cestu chtě nechtě svede.

Co tě nejvíce strašilo na odletu na tak dlouhou dobu? Kdo byl pro tebe největší oporou?

To že mě do americká rodina nepřijme. Přeci jen letíte na minimum jeden rok k lidem, které jste maximálně párkrát viděli přes Skype. V realitě může být všechno jinak a to mě děsilo nejvíc. Ale samozřejmě rodina a kamarádi mě podporovali celou dobu.

Vybrala sis rodinu hned napoprvé, jak snadný a rychlý to byl proces s pomocí agentury? Je něco, co bys budoucím au-pairkám mohla doporučit?

Musím říct, že to byl celkem fofr. Poté, co jsem dokončila svůj profil to mohlo být tak cca 3 týdny než se ozvala první rodina, kterou musím říct, že jsem odmítla protože jsem cítila, že to není ono. Ale do pár dnů se mi ozvala další a to byla láska na první pohled. Agentura vám pomůže s dost věcmi, ale u výběru rodiny prstě musíte čekat dokud se rodiny sami neozvou s tím vy ani agentura nijak nehnete.

Co bych doporučila je věřte svým instinktům, když necítíte, že je to to pravé neunáhlíte to. Samozřejmě v realitě pak může být vše jiné, ale i tak je lepší letět s pocitem, že rodina je dokonalá.

Kde teď v USA bydlíš a jaké to je město na život?

Bydlím teď v městečku New Cannan, cca hodinku od NYC (New York City). Myslím, že je to úžasné místo pro život, i přes to že je to velké město s mnoha obyvateli, působí tak malince, kde každý zná každého. Naprosto bezpečné s mnoha parky, dětskými hřišti, školami a krásnou novou knihovnou.

Povíš nám něco o své americké rodince? (práce, volno, odměny, benefity, zajímavosti)

Nevím jestli jsem to už zmínila, ale na rodinu jsem měla neskutečné štěstí. Starám se o tři děti 5, 9 a 10 let. Všichni jsou neskutečně aktivní dělají mnoho sportů jako je tenis, golf, plavání, krasobruslení, ale na plné čáře tu vede hokej, za co jako hokejová fanynka jsem neskutečné ráda. Ale právě kvůli tomu mají děcka každý den tréninky a často to vyjde, že musí být na naprosto rozdílných místech ve stejný čas a právě proto jsem tady.

Většinou můj rozvrh vypadal pracovně od 12 – 19 hodin, ale tím, že už i nejmladší půjde do školy a bude se vracet kolem třetí hodiny odpolední bude to trochu jinak. Ale vesměs princip stejný občas připravit snídani, připravit všechny do školy, trávit s nimi čas, vozím na tréninky,…

V podstatě všechny víkendy mám tak nějak volné kdy můžu cestovat, relaxovat dělat co chci. Rodina mi dovoluje používat auto jak jen chci. I přesto, že to dělat vůbec nemusí platí mi stejně jako extraordinare aupair (vyšší plat), zvou mě na společné večeře, výlety, dovolené,…holt mám se u nich skvěle

Jaká je americká angličtina? Jak se za půl roku zlepšila tvoje angličtina?

Mě se zdála americká angličtina vždy jednodušší, i přes to že tu jsou různé dialekty tak se dá krásně rozumět naopak od britského přízvuku. Samozřejmě občas mi uletí nějaké to slovíčko kids x children atd., ale žádná hrůza. Nevím, jestli se moje angličtina zlepšila, ale rozhodně cítím větší komfort, když s někým mluvím.

Jaké vnímáš největší rozdíly mezi ČR a USA? Co tě v USA hodně překvapilo nebo dokonce stále překvapuje?

Největší rozdíl, na který si upřímně pořád zvykám, je to jak jsou Američané přátelští. U nás v ČR bych řekla, že si tak nějak každý jede svoje, ale tady jdete do parku brzy ráno a hned se na vás všichni usmívají, přejí vám dobré ráno, ptají se jak se máte i když jste je v životě neviděli.

Na druhou stranu, vždycky jsem si myslela, že Češi neumí řídit ale oproti USA jsme na tom ještě dobře.

Jaké máš další plány? Vrátit se do ČR? Anebo pracovat někde v zahraničí, zkusit prodloužit pobyt v USA? Co tě láká?

Abych řekla pravdu moje plány se momentálně mění z minuty na minutu, ale hlavní cíl je pokračovat dále v cestování. Ať už si tu pobyt o chvíli prodloužím nebo ne, na řadě je Japonsko (kde mi momentálně můj hostdat pomáhá shánět práci – prostě rodina snů), Nový Zéland a kdo ví, kam mě pak vítr zavane dál.

Děkujeme Kláře za skvělý rozhovor a sdílení zkušeností s prací au-pair i životě v USA. Hodně štěstí při dalších dobrodružně-sportovních dnech! Kláru můžete sledovat na Instagramu @klarabudinova

Máte zájem o práci Au Pair v USA?

Zeptejte se na cokoli anebo si sjednejte nezávaznou (online) schůzku s agenturou COOLAGENT. Napište si o aktuální akci: Staň se au pair v USA a získej letenku zdarma.

[contact-form-7 id=“1720″ title=“Agentura Coolagent“]

Agentura COOLAGENT je na trhu od roku 1995 a zaměřuje se na zprostředkování Au Pair pobytů v USA, Work and Travel USA, Kemp Amerika, programů pracovní praxe v zahraničí (zejména v Kanadě, Irsku, Řecku a na Kypru). V nabídce máme i jazykové pobyty nebo střední školu v zahraničí. Zaměřujeme se na kompletní servis spojený s cestováním do zahraničí (zajištění letenek, pojištění, pomoc s vízy a poradenský servis po celou dobu pobytu).