Hledáte letenky do USA? V tomto článku se dozvíte nejčastější ceny letenek do Spojených států, kdy a kde takové letenky koupit, nebo jak je to se zavazadly při letech do Ameriky. New York, Florida a Kalifornie jsou pravděpodobně nejžádanější destinace a díky akčním nabídkám se tam podíváte již za ceny kolem 6 000 Kč a v ojedinělých akcích koupíte letenky do 5 000 Kč.

Najdeme vám levnou letenku

Plánujete cestu do USA? Vyplňte formulář a my vám zcela nezávazně a zdarma pošleme tipy na konkrétní letenky. Prosím specifikujte své požadavky ve formuláři.

  Kdy koupit nejlevnější letenky do USA

  Akční letenky do USA se většinou objevují několikrát měsíčně. Akční cena letenky se většinou pohybuje mezi 5 000 a 10 000 Kč a cena se samozřejmě liší dle období, na které jsou letenky k dispozici a dle toho, jestli zahrnuje odbavené zavazadlo.

  Nejlevnější sezóna pro letenky je podzim/zima, nejdražší naopak léto a období okolo Vánoc a Nového roku. Akce na letenky se naštěstí objevují i na léto, na Vánoce a Nový rok bývají výjimečné.

  Nejnižší ceny obecně dosáhnete při nákupu letenky do dvou až tří měsíců před odletem, ale není to pravidlem.

  Kde koupit nejlevnější letenky do USA

  Letenky do USA si můžete koupit přímo na stránkách aerolinek, jako jsou

  Letenka přes agenturu

  Letenky přes agentury vás ale mohou často vyjít levněji, před nákupem na stránkách aerolinek si tak ceny letenek nezapomeňte porovnat. Mezi české prodejce letenek patří např. Student Agency, Pelikán či Letuška. Z ověřených zahraničních můžete využít Expedii nebo Orbitz.

  Také si dejte pozor na to, jestli kupujete letenku s odbaveným zavazadlem, nebo jen s příručním zavazadlem.

  Zavazadla u letů do USA

  Našli jste super levné letenky do USA? Pokud potřebujete cestovat i s odbaveným zavazadlem, tak se ještě neradujte.

  Nízkonákladové aerolinky začaly nabízet lety přes oceán za nízké ceny bez odbavených zavazadel. Ve vyhledávačích letenek tak jejich ceny výrazně překonaly běžné aerolinky (Delta Air Lines, United Airlines, KLM, Air France, …), které na toto musely zareagovat. I tyto aerolinky tak začaly nabízet tarify pouze s příručním zavazadlem a většinou jsou označovány jako Economy Light.

  U těchto letenek si tak za odbavené zavazadlo připlatíte většinou 50–60 EUR za jeden směr, u zpáteční letenky tedy 100–120 EUR. Vždy je tak vhodné porovnat si tarify dané aerolinky, zda vás vyjde levněji přikoupit zavazadla, nebo zda koupit letenky ve vyšší ekonomické třídě zahrnující odbavené zavazadlo.

  I s odbaveným zavazadlem seženete akční letenky do USA z Prahy za ceny od 6 000 do 11 000 Kč, nejčastěji s aerolinkami Virgin Atlantic (přestup v Londýně) nebo Singapore Airlines (přestup ve Frankfurtu).

  Hmotnost odbaveného zavazadla je ve většině případů 23 kg, u příručního zavazadla se pohybuje kolem 10 kg.

  Akční letenky do USA

  Nejčastěji se akční letenky objevují do New Yorku, San Francisca a Los Angeles, ale několikrát za rok se objeví levné letenky i do Bostonu, Chicaga, Miami, Seattlu, Las Vegas a dalších amerických měst.

  Mezi odletová letiště v rámci těchto akčních letenek patří často i Praha. Z těch zahraničních, která jsou lehce dostupná vlaky a autobusy, jde pak o Vídeň, Mnichov, Berlín a Budapešť.

  Mimo to, zda taková akční letenka zahrnuje i odbavené zavazadlo, se zaměřte i na to, zda je u letenky možné provádět změny. Akční letenky jsou většinou v nejnižších tarifech, které nepovolují jakékoli změny. Storno letenky či změna termínu vám tak neprojde.

  V případě některých nízkých cen letenek nemusí jít o akci aerolinky, ale o chybu. Chybné tarify se občas vyskytnou zaviněním aerolinky, nebo prodejcem letenek. Následně je jen na nich, zda takové letenky nakonec uznají či zruší. Storno letenky ze strany aerolinky či prodejce samozřejmě znamená vrácení peněz na váš účet a o nic tak nepřijdete.

  V chybovém tarifu Air Canada se daly pořídit např. zpáteční letenky z Prahy do New Yorku za méně než 3 000 Kč. V tomto případě Air Canada letenky uznala.

  Letenky do New Yorku

  new york

  Cena zpáteční letenky z Prahy do New Yorku se pohybuje nejčastěji mezi 8 000 a 15 000 Kč. Akční letenky do New Yorku pak začínají na cenách kolem 6 000 Kč.

  Nejčastěji se létá na mezinárodní letiště Newark Liberty (EWR), které je vzdálené asi 24 km od Manhattanu anebo letiště JFK v New Yorku.

  Letenky do San Francisca

  Cena zpáteční letenky z Prahy do San Francisca se pohybuje nejčastěji mezi 14 000 a 20 000 Kč. Akční letenky do San Franciska pak začínají na cenách kolem 7 000 Kč.

  Letenky do Los Angeles

  Cena zpáteční letenky z Prahy do Los Angeles se pohybuje nejčastěji mezi 14 000 a 20 000 Kč. Akční letenky do Los Angeles pak začínají na cenách kolem 7 000 Kč.

  Letenky na Havaj

  Pokud nepotřebujete konkrétní termín v roce a nevadí vám tak počkat si na nějakou akční nabídku, tak se na Havaj dostanete klidně i za cenu kolem 15 000 Kč.

  Letenky do USA bez přestupu

  Z Prahy koupíte letenky do USA bez přestupu pouze v sezóně od května do října. Lety bez přestupu jsou operovány aerolinkami Delta Air Lines nebo United Airlines a cena začíná již na necelých 11 000 Kč za zpáteční let. Přímý let však bývá často dražší než let s přestupem.

  Bez přestupu se z Prahy dostanete do New Yorku (JFK), Newarku (EWR) a Philadelphie (PHL).

  Zpáteční nebo jednosměrné letenky?

  Pokud do USA letíte na delší dobu, často nevíte, kdy se budete vracet.

  Jednosměrné letenky ale často vycházejí cenově stejně nebo dráž než zpáteční letenky. Řešením je tak koupit si zpáteční letenku a zpět ji jednoduše neproletět.

  Stává se ale i to, že lety zpět ještě nejsou v prodeji a zpáteční letenku si tak nemůžete koupit. Tato situace se vám nejčastěji přihodí, pokud letenku kupujete s velkým předstihem a v USA vás čeká roční pobyt. V takovém případě je řešením jednosměrná letenka, nebo letenka s možností změny odletu. O možnostech otevřené letenky se informujte u některé agentury.

  Přestup na letišti v USA

  Jestliže vás čeká přestup v USA, tak na prvním letišti v USA budete muset projít imigrační kontrolou. Pokud zároveň cestujete s odbaveným zavazadlem, tak jej budete muset vyzvednout a znovu odbavit.

  Zavazadlo vyzvedáváte ještě před samotnou imigrační kontrolou a odevzdáváte na přepážce za ní.

  V případě, že vás v USA čeká více přestupů, tak již další imigrační kontrolu nepodstupujete a pokud máte lety v rámci jedné rezervace, tak si zavazadlo vyzvednete až v cílové destinaci.

  Potřebuji do USA víza?

  Pro turistické a obchodní cesty o délce pobytu do 90 dní vízum nepotřebujete, bude vám stačit ESTA.

  Cestovní registraci ESTA vyřídíte sami online za 21 USD (4 USD za vyplnění registrace, 17 USD pouze v případě schválení), nevyužívejte proto předražených agentur, na které na internetu jistě narazíte. Platnost této registrace je 2 roky.

  ESTA vám negarantuje umožnění vstupu do USA, pouze vás opravňuje k cestě do USA. Po příletu budete muset projít imigračním pohovorem.

  Pokud vám byla zamítnuta cestovní registrace ESTA, nebo nesplňujete podmínky pro její schválení (např. jste po 1. březnu 2011 navštívili Írán, Irák, Súdán, Sýrii, Libyi, Somálsko nebo Jemen), tak si musíte vyřídit vízum na ambasádě.

  TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

  ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění