New York je populární destinací – ať už cílovou, tak i přestupní. Levné letenky do New Yorku se objevují prakticky neustále a díky tomu se do něj můžete podívat už za 6 000 Kč.

Odlety jsou přitom dostupné jak z Prahy, tak z blízkých okolních letišť, například z Vídně.

Doba letu s přestupem se pohybuje mezi 11 a 16 hodinami, v případě dvou přestupů je pak delší než 16 hodin. U přímých letů je doba letu přibližně 9 hodin.

Časový posun v New Yorku je oproti České republice -6 hodin.

Cena letenky do New Yorku

Běžně se cena zpáteční letenky z Prahy do New Yorku pohybuje okolo 10 000 Kč. Většinou jde však o tarify, které zahrnují jen příruční zavazadlo a za odbavené zavazadlo si tak připlatíte. Cena za odbavené zavazadlo je zpravidla 50 euro za jeden směr.

Během sezóny se cena může vyšplhat na cenu vyšší jak 15 000 Kč. Sezóna je během léta a na konci roku. S dostatečným předstihem pořídíte ale i na toto období letenky za cenu kolem 10 000 Kč.

Ceny letenek s přestupem bývají zpravidla nižší než přímé lety, ale jak se dočtete níže, i přímé lety se dají pořídit za cenu do 15 000 Kč.

Chcete-li najít opravdu nejnižší ceny, můžete si porovnat ceny letenek při odletech ze zahraničí:

 • Německo: Berlín, Mnichov, Norimberk, Frankfurt
 • Rakousko: Vídeň
 • Maďarsko: Budapešť
 • Polsko: Varšava, Krakov
 • Další významná letiště: Londýn, Amsterdam, Brusel, Paříž

Akční letenky do New Yorku

New York je žádanou destinací, díky čemuž se akční letenky do New Yorku objevují velmi často. Tyto letenky jsou i dobře dostupné, protože jsou mnohokrát k dispozici z Prahy a Vídně.

Cena akční letenky do New Yorku začíná převážně na 6 000 Kč, ty nejlevnější letenky ale ojediněle pořídíte i pod tuto cenu. Obecně se cena akčních letenek pohybuje mezi 6 000 a 10 000 Kč. Letenky do USA obecně jsou obvykle dražší, New York je výjimkou a nabízí skutečně výhodné ceny letenek.

Cena akční letenky zpravidla nezahrnuje zapsané zavazadlo, za které si budete muset připlatit výše uvedenou částku.

Většinou se tyto akční letenky objevují s odstupem měsíc a více, občas ale narazíte i na last minute letenky s odletem za pár týdnů.

Jak najít akční letenky do New Yorku

K vyhledání akčních letenek můžete využít nejpopulárnější vyhledávače či prodejce letenek.

Pelikan.cz na svém webu nabízí přímo sekci akční letenky, kde si zadáte požadované parametry a zobrazí se vám kalendář nejlevnějších termínů.

Letuska.cz zase nabízí přehlednou mapu s možností více odletových letišť a flexibilní délkou pobytu.

Ceny u různých prodejců vám pak porovná známý vyhledávač Skyscanner.cz.

Pokud vás zajímají jen akční letenky a hledání letenek nechcete věnovat čas, můžete sledovat různé weby zveřejňující akční nabídky letenek, jako jsou například Honzovy letenky.

Nízkonákladové aerolinky létající do New Yorku

Preferujete-li co nejnižší cenu a nevadí vám přestupy a omezené služby na palubě letadla, můžete využít nízkonákladové aerolinky.

Z Prahy je vám k dispozici Norwegian, se kterým můžete letět s přestupem v Oslu na letiště Johna Kennedyho. Norwegian létá také na letiště Newark a New York Stewart, lety z Prahy ale v nabídce nejsou.

Další aerolinkou je WOW air, které létá na letiště Newark. Nejdostupnější letiště pro odlety s touto společností je Berlín Schönefeld.

Přímý let Praha – New York

Přímé lety z Prahy do New Yorku jsou k dispozici sezónně, a to od května do října.

Delta Air Lines nabízí přímý let Praha – New York na letiště Johna Kennedyho. Cena zpáteční letenky začíná na 10 500 Kč, ale přes letní prázdniny se vyšplhá i na 26 000 Kč.

Letenky do New Yorku z Prahy bez přestupu nabízí také United Airlines, a to na letiště Newark Liberty. Ceny letenek startují na 11 300 Kč, ale během hlavní letní sezóny se pohybují nad 20 000 Kč.

Letiště v New Yorku a okolí

V samotném New Yorku a jeho bezprostřední blízkosti se nachází celkem tři mezinárodní letiště – letiště Johna F. Kennedyho, letiště LaGuardia a letiště Newark.

Díky tomu budete mít při hledání letenek do New Yorku značnou flexibilitu v příletových letištích a šanci na nižší cenu letenky.

Pokud je vám jedno, na jaké letiště poletíte, jako příletové letiště vždy uvádějte New York (NYC), které zahrnuje všechna tři uvedená letiště.

John F. Kennedy International Airport (JFK)

Letiště Johna F. Kennedyho je největší letiště v New Yorku a nachází se v jižní části obvodu Queens.

Bez přestupu můžete na letiště JFK letět z Prahy během léta s Delta Air Lines.

LaGuardia Airport (LGA)

Letiště LaGuardia se nachází v severní části obvodu Queens.

Newark Liberty International Airport (EWR)

Letiště Newark Liberty se nachází v sousedním státě New Jersey, ale stále v bezprostřední blízkosti New Yorku.

Na Newark létá z Prahy bez přestupu United Airlines, a to během léta.

Další letiště v okolí New Yorku

Další významná mezinárodní letiště, na která se při hledání letenek do New Yorku vyplatí porovnat ceny, jsou letiště New York Stewart a letiště ve Philadelphii.

New York Stewart International Airport (SWF)

Letiště New York Stewart se nachází poblíž města Newburgh, asi 120 km severně od New Yorku a bude vás zajímat, pokud se do New Yorku rozhodnete cestovat nízkonákladově.

Z Evropy na něj totiž létá nízkonákladová aerolinka Norwegian – pravděpodobně byste využili odlet z irského Dublinu nebo z britského Edinburgu.

Doprava z letiště do centra New Yorku, konkrétně na Port Authority Bus Terminal, trvá autobusem přibližně hodinu a půl.

Philadelphia International Airport (PHL)

Letiště ve Philadelphii se nachází asi 160 km jihozápadně od New Yorku, takže pokud vás láká návštěva této metropole, nebo pokud jsou letenky do Philadelphie na váš termín levnější, nemusíte váhat.

American Airlines nabízí během léta letenky z Prahy bez přestupu.

Do New Yorku se z letiště ve Philadelphii dostanete veřejnou dopravou už za dvě hodiny.

Zajímavá místa v New Yorku

Tápete-li nad tím, jaká zajímavá místa v New Yorku navštívit, tak si můžete vybrat například z tohoto seznamu nejpopulárnějších míst:

 • Socha Svobody
 • Central Park
 • Empire State Building
 • Metropolitní muzeum umění
 • Rockfeller Center
 • Brooklyn Bridge
 • Times Square
 • One World Trade Center
 • 9/11 Memorial

Vaše cestování se ale nemusí omezit jen na samotný New York. Pro výlet z New Yorku jsou dobře dostupné i Niagarské vodopády. Z New Yorku se k nim autem dostanete za 7 hodin. Z hromadné dopravy můžete využít Megabus do Buffala a z něj pak MHD.