Cestovní pojištění do USA: Online srovnání, kalkulačka a zkušenosti

Spojené státy americké jsou známé tím, že jejich zdravotní péče a zdravotnické služby jsou velice drahé. Cestovní pojištění do USA má proto u mnoha pojišťoven speciální kolonku. Limity pro léčebné výlohy musí být opravdu vysoké, jinak by se pojištění nemuselo vyplatit.  Jaké varianty nabízejí české pojišťovny, do jaké výše je třeba nastavit limity a kolik stojí cestovní pojištění do oblasti Severní Ameriky? Jak pojišťovny přistupují k úhradě nákladů na léčbu koronaviru Covid-19, náklady na karantény, testování či storno cesty? Srovnání pojištění online, které můžete získat i se slevou! 

Požadované dokumenty pro vstup do USA

Než vůbec začnete přemýšlet nad cestovním pojištěním, musíte si zařídit některé z víz opravňujících vycestovat do země. Nejčastěji se jedná o tzv. ESTA víza, která opravňují k vycestování do USA turisty nebo zaměstnance jedoucí na služební cestu na dobu nepřesahující 90 dní.

Pro krátkodobé pobyty neplatí klasická vízová povinnost, ESTA víza ani nejsou víza v pravém slova smyslu a lze je sjednat online, aniž byste museli navštívit ambasádu.

Sjednané zdravotní pojištění vám pravděpodobně nikdo při vstupu do USA kontrolovat nebude, ale vyjet bez něj je opravdový risk. Proto je ideální zařídit si jej s dostatečným předstihem, aby platilo po celou dobu pobytu.

Očkování do USA

Lidé se také často ptají na očkování do USA. Po turistech nebo jiných návštěvnících žádné očkování vyžadováno není a žádné není ani významněji doporučováno, jelikož je z hlediska možné nákazy Severní Amerika považována za bezpečnou.

Cestovní pojištění do USA

Už to zde bylo zmíněno, ale opakování je matka moudrosti. Ceny léčebných výloh jsou ve Spojených státech opravdu vysoké, a i za banálnější lékařské úkony zde zaplatíte dost peněz. Pocit, že se vám při krátkém výjezdu nemůže nic stát, se v tomto případě může opravdu znatelně vymstít. Vysoké úrovni zdravotnictví v USA jednoduše odpovídá i jeho cena.

V zemi zároveň neplatí žádná povinnost být pojištěn a je tak čistě jen volbou obyvatel, zda se pojistí nebo zda budou platit vyšší částky za občasné lékařské úkony. Nemalé finanční částky zde zaplatíte i za pouhou lékařskou konzultaci.

Níže se podívejme na přibližné ceny možných lékařských úkonů, kterým byste mohli být vystaveni.

Ceny léčebných výloh v USA

Ošetření bolavého zubu

 • Zhruba 5000 až 6000 Kč

Zlomenina

 • 180 až 600 tisíc Kč

Ošetření zánětu slepého střeva

 • Až 600 tisíc Kč

Léčba infarktu, bypass

 • Více než 4 miliony Kč

Den pobytu v nemocnici

 • 45 tisíc Kč i výš

Přijetí na pohotovosti

 • Zhruba 11 000 Kč

Jak vybrat správné pojištění do USA

V souvislosti s vysokými cenami i za ty nejbanálnější léčebné úkony je třeba vybrat opravdu kvalitně nastavené pojištění se všemi potřebnými položkami. Cena se pak odvíjí od šíře krytí, limitů i nastavení konkrétních pojišťoven.

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Doporučené pojistky

Dobře nastavené cestovní pojištění do USA by mělo automaticky obsahovat následující typy pojistek:

 • Léčebné výlohy
 • Úrazové pojištění
 • Pobyt v nemocnici
 • Pojištění odpovědnosti

Připojištění

Kromě základních typů pojištění je doporučováno i připojištění, obzvláště v případě, že hodláte v USA provozovat některé z rizikových sportů. Vhodné typy připojištění najdete níže:

 • Rizikové sporty
 • Pojištění storna cesty
 • Pojištění zavazadel

Jak nastavit limity cestovního pojištění

V případě USA je odpověď na otázku, jak nastavit limity, celkem jednoduchá. Co nejvyšší. V případě krytí léčebných výloh je úplným ideálem neomezené plnění nebo alespoň od 25 milionů výš.

Vzhledem k cenám za den pobytu v nemocnici je vhodné vybírat i zde co nejvyšší částky, i když české pojišťovny v tomto ohledu nevyplácejí příliš vysoké sumy. Pojištění odpovědnosti by mělo být alespoň v hodnotě 25 milionů a úrazové pojištění alespoň 1 milion. Nemusíte se bát vyjet ani s o něco nižšími limity, ale zmiňované částky představují větší jistotu.

Cestovní pojištění a Koronavirus Covid-19

Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi v souvislosti s cestovním pojištěním a koronavirem. Hradí pojišťovny léčebné výdaje při onemocněním koronavirem, hradí náklady během karantény anebo namátkové testování RT-PCR na Covid-19? Za jakých podmínek je možné cestu stornovat?

Srovnání pojištění online

V době, kdy můžete snadno zjistit ceny a podmínky pojišťoven díky online srovnání jednotlivých nabídek, se lidé často nechávají ovlivnit cenou. Neznamená to ale, že nejdražší pojištění musí být zároveň nejlepší a že naopak nejlevnější cestovní pojištění do USA nemůže být dostatečně kvalitní.

Vždy pozorně sledujte šíři pojistek, limity i podmínky vyplácení. Při zadávání pojistky online je také třeba uvést věk, kdy musíte počítat s tím, že lidé vyššího věku budou muset zaplatit o něco vyšší částky (obvykle se jedná o seniory starší 70 let).

Pozor také při výběru lokace. Jelikož mají Spojené státy drahé zdravotnictví, pojišťovny je často uvádějí zvlášť, například jako „svět s USA“ či „svět bez USA“.

Cestovní pojištění online má tu výhodu, že jej sjednáte prakticky okamžitě, přehledně a můžete získat i slevové kódy. Pojišťovny také nabízejí i dlouhodobé cestovní pojištění pro opakované výjezdy, které se vyplatí lidem, kteří do USA cestují častěji – například pracovně nebo za rodinou.

Jaké podmínky nabízejí jednotlivé pojišťovny a kolik pojištění stojí? Jako příklad uvedeme třítýdenní turistickou cestu u tří různých pojišťoven.

Cestovní pojištění AXA

AXA nabízí cestovní pojištění ve třech balíčcích (recenze AXA cestovního pojištění), možností je cestovní pojištění do zahraničí až na 366 dní s opakovanými výjezdy v maximální délce 90 dní.

Pojištění (až na nejlevnější balíček) automaticky zahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění odpovědnosti za škodu
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění cestování letadlem
 • Pojištění asistenčních služeb
 • Pojištění právní asistence

Balíček Excelent nabízí neomezené krytí léčebných výloh, balíček Komfort pouze do 5 000 000 Kč a balíček Reference pouze do 2 500 000 Kč.

Do USA je tak nejlepší variantou balíček Excelent, který hradí také pojištění právní odpovědnosti do 100 000 Kč, úrazové pojištění do 1 000 000 Kč, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví do 25 000 000 Kč a na majetku do 10 000 000 Kč, pojištění zavazadel do 40 000 Kč a pojištění zpoždění letu do 10 000 Kč. AXA nabízí i různé typy připojištění (např. rizikových sportů).

Níže jsou uvedeny ceny za cestovní pojištění do USA na dobu tří týdnů s 50% slevou. Akci můžete využít zde.

50% SLEVA NA POJIŠTĚNÍ

Pojištění True Traveller

Pojištění od True Traveller je oblíbenou variantou pro cestovatele, kterým nevadí sjednání pojištění v angličtině a kteří zároveň hledají cenově přívětivé pojištění s vysokými limity. Jedná se o britskou pojišťovací společnost, která u nás získává na popularitě.

Výhodou pojištění od True Traveller je to, že má široké možnosti nastavení a pojistku si tak můžete sjednat online přesně na míru vašim potřebám.

Pojistka sice nenabízí neomezené krytí léčebných výloh, ale limity jsou opravdu vysoké.

Podobně, jako v případě českých pojišťoven, jsou v nabídce tři balíčky pojištění. Nejlevnější varianta (True Value) nabízí krytí léčebných výloh do výše 2 500 000 liber, prostřední varianta (Traveller) má limit 5 000 000 liber a varianta Traveller Plus 10 000 000 liber.

Pojišťovna ve všech případech nabízí různé druhy pojistek, ovšem s rozdílnou výší krytí. V základu nechybí krytí léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění storna nebo zpoždění letu či pojištění zavazadel. Připojistit lze zimní sporty, peníze, elektroniku a další.

Níže je ukázka cen pojistného do USA na dobu tří týdnů (v přepočtu od zhruba 1300 Kč do necelých 2000 Kč).

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna

Cestovní pojištění od Generali Česká pojišťovna obsahuje v základu pojištění pro turistickou cestu, pracovní cestu a rekreační sport.

Vybírat lze ze tří cenových balíčků – Start, Standard a Exclusiv s tím, že balíček Start pokrývá jen léčebné výlohy do 5 milionů Kč.

Do USA je proto nejvhodnější balíček Exkluziv, který obsahuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a osobních věcí, pojištění odpovědnosti a pobyt v nemocnici. Nejvyšší limit pro krytí léčebných výloh je 100 milionů Kč.

Připojistit lze i další položky v řádu stokorun. Níže se můžete podívat, na kolik vyjde třítýdenní pojistné do USA.

Nejlepší a nejlevnější cestovní pojištění do USA

Už zde bylo zmíněno několikrát, že do USA je vždy lepší vyrazit s co nejvyššími limity krytí léčebných výloh. Dovolená v této destinaci by se jinak mohla značně prodražit. Všechny zmíněné pojišťovny nabízejí jak krátkodobé, tak dlouhodobé pojištění. V tomto případě byly uvedeny ceny a typy pojistek pro cestování do USA na dobu 3 týdnů.

Nejlevnější, ale dostačující variantou by mohlo být pojištění od True Traveller typu True Value, které na 3 týdny stojí v přepočtu 1300 Kč (nabídku získáte zde) a nabízí krytí léčebných výloh až do výše zhruba 74 milionů Kč. To už je dosti vysoký limit, nejsou zde však hrazeny některé typy důležitých pojistných událostí.

Nejdražší balíček vyjde na něco kolem 2000 Kč s limitem až 300 milionů Kč, kde jsou hrazeny všechny uvedené pojistné události. Za podobnou cenu však lze získat i pojištění od AXA, která má dokonce neomezené krytí léčebných výloh. Celkově nabízí AXA široké pokrytí různých typů pojistek s celkem slušnými limity.

50% SLEVA NA POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do USA sjednáte online

Cestovní pojištění do USA lze u všech typů zmíněných pojistek sjednat pohodlně online, což ušetří čas i peníze. U pojištění od True Traveller nesmíte zapomenout na to, že v angličtině bude probíhat i případná další komunikace s pojišťovnou. Limity léčebných výloh jsou však posazené velmi vysoko, což dává pojištěnci velkou jistotu pro bezstarostné cestování.