Los Angeles

To největší z nejpopulárnějších měst Kalifornie Los Angeles, oficiálně the City of Los Angeles. Město známé hlavně pro Hollywood, Beverly Hills, nebo slavné pláže, jako je Malibu, či Venice.

Počet obyvatel samotného města Los Angeles činí bez mála 4 miliony lidí a díky tomu má město velmi silnou ekonomiku, ale také špatnou dopravní situaci. Los Angeles leží na samotném pobřeží Pacifického oceánu v jihovýchodní části USA.

Letenky do Los Angeles

Letenky do Los Angeles se dají sehnat kolem 10.000 Kč. Záleží jak dlouho dopředu budete cestu plánovat. Momentálně KLM Royal a Air France  ve společnosti s Delta Air Lines nabízí zpáteční letenky do LA na leden s jedním přestupem v Evropě za 437 dolarů.

Více informací a tipy na to, jak a kdy sehnat levné letenky najdete zde: Jak na levné letenky do USA: akční ceny a kdy je koupit.

Ubytování v Los Angeles

Los Angeles, stejně jako ostatní města v Kalifornii nabízí možnost ubytování v hotelech, hostelech, či motelech. Ceny jsou různé a budou se odvíjet od toho, jaká je lokace i vybavení.

Další, často levnější varianta je aplikace Airbnb, kde můžete najít ubytování u místních lidí. A pro ty, co cestují low cost, je tu cestovatelská aplikace Couchsurfing.

Doprava v Los Angeles

V Los Angeles skvěle funguje veřejná doprava. Vyberete si mezi metrem, tramvají, autobusem, nebo vlakem. Ceny hromadné dopravy jsou poměrně nízké a přijatelné. Takže  jestli neplánujete cestovat nikam mimo město, určitě tuto možnost využijte.

Můžete si koupit tak zvanou Tap card. To je karta, která stojí 2 dolary, nabijete na ni peníze a snadno tak můžete platit metro i autobus. Na této oficiální stránce LA Metro Home | Go Metro najdete veškeré informace i mapu trasy metra.

Pokud plánujete vyjet někam z města, nebo jen chcete mít ten pravý americký zážitek a půjčit si v LA auto, měli byste vědět, že doprava v Los Angeles je opravdu šílená. Ta největší dopravní špička je od 7 do 10 ráno a od 3 do 7 odpoledne. 

Počasí v Los Angeles

Sezona v tomto Kalifornském městě je hlavně na jaře a v létě. V létě se teploty v LA pohybují okolo 30-35 stupňů. Na podzim pak teploty klesají na 20-25 stupňů. Nejstudenější měsíc LA je prosinec, kdy mohou teploty klesnout až na 10 stupňů. Průměrné teploty v zimě se ale pohybují kolem 18 stupňů.

To nejlepší z Los Angeles

Co navštívit v Los Angeles? Tohle město je tak rozmanité, že si tu přijdou na své opravdu všichni. Ať už preferujete ubytovat se v jednom z hotelů hned u pláže a jen relaxovat, nebo projít všechna zajímavá místa LA.

Zábavní parky v Los Angeles

Ceny parků se budou odvíjet od toho, kdy se rozhodnete k návštěvě. Ideální je si koupit lístky online předem a vyhnout se letním měsícům, nebo období Vánoc, kdy jsou parky obecně přeplněné.

Universal Studios Hollywood

Zábavný park nejen pro děti, ale hlavně pro milovníky filmů, animovaných postaviček a zajímavostí z filmového světa. Tento park nabízí například celé Bradavice a Harryho Pottera, Jurský park, nebo prohlídku skutečnými prostory Hollywoodských filmů. Průměrná cena za vstup je 100 dolarů.

Walt Disney World

Zábavný park plný Disney postaviček i s Disney královstvím. Najdete ho asi 45 km od centra LA v městské části Anaheim. Tento areál nabízí dva parky, Disneyland park and Disney California Adventure. Průměrná cena jednodenní vstupenky do obou parků je 110 dolarů 

Pláže v Los Angeles

Malibu beaches

Tyhle pláže najdete 30 mil od Los Angeles ve stejnojmenném městě Malibu. Mimo jiné známé i proto, že zde žije mnoho celebrit. Najdete zde pláže jako Malibu Lagoon State beach, Topanga State Beach, nebo Zuma beach.

Santa Monica 

Pláž Santa Monica State Beach, která může být jednou ze zastávek po Pacific Highway se nachází ve městě Santa Monica a najdete ji 15 mil od Los Angeles. Na téhle pláži najdete hotely, zábavní park, parky pro děti, plno obchůdku, ale i možnost surfování.

Venice Beach 

Na tuhle známou pláž můžete dojít krásnou procházkou ze Santa Monica Beach, která vám zabere asi 45 minut. Venice beach je známá pro skvělé surfování, skate park, obchůdky a bary. Tohle místo má svou jedinečnou atmosféru.

Cabrillo beach 

Historická pláž v části San Pedro v Los Angeles, kde najdete například sportovní centrum, nebo akvárium. Pláž perfektní na večerní táborák, nebo kempování.

Manhattan beach 

Stejnojmenné město a pláž vzdálená 4 míle od centra Los Angeles. Můžete si ze užít oceán, zahrát si volejbal, navštívit místní akvárium nebo se projít na Manhattan beach pier. Tuhle pláž najdete 15 mil od Los Angeles.

Hollywood

Ta nejznámnější čtvrť města Los Angeles, ale především také místo plné těch nejvýznamnějších amerických filmových společností. Jedna z hlavních památek je Grauman’s Egyptian theatre, kde se v roce 1922 odehrála první Hollywoodská premiéra. Poté je to Man’s Chinese Theatre, nebo velké filmové studio Paramount.

Melrose Avenue 

Tato ulice právě v Hollywoodské čtvrti je známá pro Street art a všechny slavné Los Angeles nápisy. Najdete ji jen cca 10 minut jízdy autem od Beverly Hills a mimo street art a známé Paramount obrázky zde najdete plno kaváren, butiků a restaurací.

Walk of Fame 

Každý, kdo je v LA si chce určitě projít Chodník slávy, neboli Walk of Fame. Veřejně přístupný, 2 km dlouhý chodník v Hollywoodu, který se prolíná 15 bloky po Hollywood Boulevard a 3 bloky po Vine street.

Najdete tu víc než 2600 Hollywoodských hvězd všech možných známých osobností a celebrit. V některých částech chodníku slávy potkáte různé zábavné aspekty, jako třeba Disney postavičky, nebo tématické obchody.

Hollywood Sign

Tento slavný nápis Hollywood můžete vidět z mnoha míst již ve městě. Můžete se ale také vydat až nahoru k nápisu, kam vede několik cest. Zároveň se vám naskytne krásný výhled na celé město.

Jedna z nejjednodušších cest nahoru k nápisu je Canyon Drive Trailhead. Tam zaparkujte a vydejte se k nápisu. Cesta tam je 2 míle a celý hike vám zabere 2-3 hodiny. Nejlepší období pro tenhle hike je jaro nebo podzim. Parkoviště je otevřené od východu slunce do západu. Zkuste jet co nejdřív a ideálně ve všední den, kdy tam bude málo lidí a dostatek místa na parkování.

Další z možných cest, kudy se dostat k nápisu je například Griffith Observatory trail, který už je ale náročnější.

Beverly Hills

Čisté a nejbohatší městečko v Los Angeles, kde mají domov celebrity jako je například Jennifer Anistion, nebo Taylor Swift – Beverly Hills. Známé hlavně ze seriálu Beverly Hills, 90210.

Beverly Hills je mimo jiné zajímavé tím, že zde nenajdete žádné nemocnice, hřbitovy, ani bilboardy. Najdete zde domovní pobočky některých z nejluxusnějších a nejdražších značek na světě. Je to také nejpoužívanější město ve filmech na světě.

Rodeo Drive

Tuto luxusní 3.5 km dlouhou ulici přímo v Beverly Hills můžete znát například z filmu Pretty Woman. Ty nejluxusnější a nejdražší obchody, silnice plné luxusních aut a mnohdy i celebrit. Luxus, moda a zábava– to je Rodeo Drive.

The Griffith Observatory

Ten nejhezčí výhled na celé město i na nápis Hollywood je právě z the Griffith Observatory, které leží na hoře Mount Hollywood v Griffith parku. Můžete vyjet nahoru autem během 25 minut. Jestli chcete vyjít pěšky hikem Griffith parkem, zabere vám to cca 2 hodiny.

Do tohoto zařízení postaveného v architekrurickém stylu Art Deco vás bude vstup stát 7 dolarů za dospělého a 3 dolary z dítě 5-12 let. Mimo jiné tam najdete i známé planetárium.

Cestovní pojištění do USA

Před odjezdem na dovolenou do Los Angeles si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Výlohy na ošetření a zdravotní péči v USA jsou vyšší než v České republice, je proto vhodné uzavřít pojištění s vyššími limity. Přečtěte si článek srovnání cestovního pojištění do USA.

50% slevy na AXA pojištění – využijte zvýhodněné nabídky cestovního pojištění nejen do USA.

Pokud odjíždíte na delší pobyt do USA či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity léčebných výloh a krytí úrazového pojištění.

Bezpečné cestování!