Balík z USA do ČR

Poslat balík z USA do ČR není zrovna levná záležitost. Často se lidé rozhodují mezi přepravními společnostmi a neví, jakou vybrat. Nechcete platit vysoké částky a čekat měsíce na svůj balíček?

Nejjednodušší i nejlevnější způsob je, když máte možnost poslat balík/kufr letecky po další osobě. Jestli ale takovou možnost nemáte, budete si muset vybrat jednu ze společností, která vám s přepravou pomůže. Pojďme se podívat na několik ověřených způsobů, jak balík z USA do ČR poslat tak, abyste byli v rámci možností spokojení.

Dopis z USA do ČR

Dopisy a malé balíčky do 3 liber/1,36 kg můžete levně poslat přes First Class Mail International. Cena bude záležet na přesné váze dopisu/balíčku. Ceny se pohybují od 7 USD do 22 USD. Běžně doručení dopisů trvá 7-21 dní.

Online nákup v USA

Chcete si objednat produkt z některých eshopů z USA, jako je Ebay, nebo Amazon a nevíte jak na to? Nebo e-shop, ze kterého objednáváte nerozesílá objednávky mimo USA? Je tu několik možností jak vaši objednávku bezpečně dopravit až k vám. Jedná se o přeposílání balíků, nebo asistovaný nákup v USA.

A jak dlouho trvá doručení? U těchto služeb si můžete vybrat způsob, a tím pádem i rychlost dopravy. Letecky přes služby jako DHL, nebo Fedex může doručení trvat 2-6 dnů. Doručení lodí kontejnerem doba doručení trvá většinou 3-6 týdnů a výhodou je, že rozměry zásilek nejsou limitovány.

Vždy se přesvědčte, že máte balíček od společnosti pojištěný, popřípadně si ho sami pojistěte.

Přeposílání balíků

Způsob, kdy vám vybraná společnost nabídne USA adresu, kam si zboží necháte poslat a ta vám jej pak přepošle do ČR. Je to způsob tak zvané virtuální poštovní schránky. Sami si pak můžete zvolit různé způsoby dopravy.

Asistovaný nákup v USA

Vy si vyberete zboží, které za vás pak vybraná společnost nakoupí, zaplatí jejich americkou kreditkou a přepošlou z jejich skladu až k vám. Vy pak zaplatíte obsah objednávky plus určitá procenta z nákupu, která se liší podle výběru společnosti. Dále hradíte dopravu a většinou také DPH, popřípadě clo.

Clo a DPH

Automaticky jste zodpovědní za clo, daň, ale i EEI. Podle evropských zákonů jste osvobozeni od cla i DPH z USA, jestli zásilka nepřesahuje hodnotu22 EUR. Jestli že se hodnota balíku pohybuje od 22 EUR do 150 EUR, budete stále osvobozeni od cla, ale bude vám vyměřeno DPH. U hodnoty balíku nad 150 EUR se vyměřuje DPH i clo z USA. Do hodnoty zásilky se počítá i poštovné.

Electronic Export Information (EEI) budete muset vyplnit v případě, že vaše zásilka má vyšší hodnotu, než 2500 USD. Tento formulář můžete vyplnit buď samy, nebo některé ze společností vám s tím za příplatek pomohou.

Veškeré užitečné informace o clu, DPH a spotřební dani najdete třeba na stránce Clo a DPH – USA-Balik.cz | Nakupování v USA.

USA-Balík.cz

USA-Balik.cz  je společnost, která poskytuje služby jako je právě přeposlání balíků a zásilek ze skladu ve Spojených státech. 

Jestli budete přeposílat balík z USA do ČR přes tuto firmu, dostanete americkou adresu ve státě Georgia. Tam vaši objednávku pošlete, zaplatíte poplatek, který je 10-15 USD a o zbytek už se služba USA-Balík.cz postará.

Poskytují i služby asistovaného nákupu. U asistovaného nákupu zde zaplatíte cenu vaší objednávky plus 6% z částky celkového zboží, kterou za vás firma platí prodejci. Dále pak budete platit 10 USD za samotné přeposlání. 15 USD v případě, že spojíte více balíků do jedné zásilky.

Shipito

Firma Shipito je jedna z těch největších a nejspolehlivějších. Poskytuje jak přeposílání balíků, tak asistované nákupy. Tato firma má velmi dobré recenze.

U přeposílání balíku pošlete vaši zásilku do jednoho z jejich skladů v Kalifornii, nebo Oregonu a Shipito se  postará o zbytek. Budete platit náklady za zpracování objednávky, poplatek za přepravu a DPH, nebo CLO země, do které balík posíláte. Můžete si vzde vybrat způsob přepravy.

U vašeho prvního asistovaného nákupu budete potřebovat váš pas, nebo občanský průkaz a platební kartu. Ověření vašeho Shipito účtu může trvat i několik týdnů. Pak už si ale stačí jen vybrat produkt, který si chcete z USA objednat. Objednávat můžete z obchodů jako je například Amazon, Target, Walmart, Victoria’s Secret, nebo Ebay.

Můžete zde snadno pozorovat, v jakém stádiu vaše zásilka a kdy budete muset zaplatit za přepravu i samotný balíček na online účtu. Veškeré informace i to kolik stojí jejich služby najdete na jejich stránkách Shipito.

Osobní odeslání balíku z USA

Jestli jste v USA osobně a z jakéhokoliv důvodu potřebujete poslat balík do ČR, je zde několik společností, které vám pomohou s přepravou. Nejlevnější přeprava balíků téměř jakéhokoliv rozměru do ČR nabízejí hlavně polské firmy. Je zde opět způsob letecké dopravy i dopravy lodí.

U všech těchto společností se doba doručení může zkrátit i prodloužit, a to speciálně v období Vánoc, nebo Velikonoc. Každá společnost má obvykle v ceně i základní pojištění. Ceník služeb, nebo cenovou kalkulačku najdete na webových stránkách každé společnosti.

Polonez

Polonez Parcel Service je polská firma s více než 250 pobočkami po celé Americe. Balíky posílá nejen do Polska, kde si také můžete vaši zásilku vyzvednout, ale do 42 zemí po celé Evropě. Polonez Parcel Service je jedna z těch největších, nejlepších a nejspolehlivějších přepravních firem, které pro transport balíků z USA najdete.

Cena bude záležet na několika faktorech. Kolik balík bude vážit a měřit, nebo jestli vyberte přepravu letadlem, či lodí. Můžete si také vybrat, za jak dlouho chcete, aby byl balík doručen. Nebo jestli chcete balík doručit přímo na vaši adresu, či vyzvednout na polské pobočce.

Stačí zadat rozměry, váhu balíku a zemi, do které balík posíláte do jejich kalkulačky na webové stránce. Pak už stačí vybrat vašim potřebám odpovídající doplňující podmínky.

Tato polská firma ovšem nenabízí jen posílání balíků, ale také například aut, nebo nadměrných nákladů. Nabízí také přepravu celých kontejnerů, ale i stěhovací služby. 

Doma Export

Další polská firma, která působí již 60 let a přepravuje balíky i nadměrné náklady do Polska, ale i 43 dalších zemí po Evropě. Po USA najdete 50 poboček, které jsou rozmístěny ve státech na východním pobřeží.

Cena se opět bude lišit, podle toho jaký způsob dopravy zvolíte a jak těžký, nebo velký bude váš balík. Přeprava lodí přes oceán obvykle trvá 4-6 týdnů, přeprava letadlem pouze 1-2 týdny. Pro informace o ceně konkrétní zásilky mějte připravené míry a váhu balíku, a kontaktujte jednu z jejich poboček. Na stránkách DOMA Export najdete všechny informace a podmínky k odeslání balíku s touto společností.

Doma Export se opět soustředí i na stěhovací služby přes oceán, nebo posílání kontejnerů a nadměrných nákladů.

Polamer

Polská firma Polamer působící již 40 let pomáhá posílat zásilky ze státu Illinois, New York, nebo New Jersey. Polamer zasílá balíky i kontejnery do téměř celé Evropy. Také poskytuje služby jako posílání aut přes oceán, nebo nadměrné náklady a pronájem kontejnerů přes oceán.

Za balík z USA do ČR leteckou přepravou do zaplatíte 2.59 USD/lbs. Za přepravu lodí potom zaplatíte 0.69/lbs. Dále budete platit přepravní poplatky. Cenu vašeho konkrétního balíku můžete zjistit na jejich stránkách po zadání rozměrů a konkrétních informací vaší zásilky. Veškeré informace najdete zde – Polamer.

Mohlo by vás také zajímat: Jak na levné letenky do USA: akční ceny a kdy je koupit.