Co dělat v Honolulu: Dovolená, doprava, počasí

Hlavním městem Havajského království se v roce 1845 stalo Honolulu. Největší město Havaje, jehož název se dá z domorodého jazyka přeložit jako “chráněná zátoka”, nabízí nespočet turistických atrakcí.

Tato křižovatka Pacifiku leží na ostrově Oahu a žije zde kolem 400 000 obyvatel. Je toho spousta, co dělat v Honolulu. Město je důkazem toho, jak rozvité má Havaj hospodářství a díky tomu, že je jeho součástí nádherná pláž Waikiki s průzračně čistým mořem, stalo se oblíbenou surfařskou destinací.

Pokud hledáte základnu pro další výlety, aktivní vyžití, neopakovatelnou atmosféru, dechberoucí scenérie, město plné klasických mrakodrapů a místo pro relaxaci, je pro vás v Honolulu dovolená ideální.

Počasí na Honolulu

Pokud přemýšlíte, kdy nejlépe jet na Havaj, můžete počítat s tím, že počasí je celoročně příjemné a stálé. V nejchladnějších zimních měsících se pohybují teploty kolem 25°C a v létě mezi 28 – 31°C.

Extrémní výkyvy počasí jsou opravdu vzácné a nemusíte se bát ani silných bouří nebo hurikánů. Co se moře týče, činí průměrná teplota vody po celý rok cca 25°C. V Honolulu je však potřeba počítat s často velmi horkým počasím podél prohřátých pláží.

surfování hawai honolulu

Letenky na Honolulu

V Honolulu se nachází největší letiště na Hawaii. Přímé lety z Evropy sem nelétají, a tak vás z Prahy a okolních evropských měst čekají většinou dva přestupy. Průměrná cena letenek se pohybuje mezi 22 – 25 000 Kč. V období letních prázdnin a Vánoc bývají letenky na Havaj i o několik tisíc dražší.

Při cestování na Havaj počítejte s časovým rozdílem 12 hodin. Z letiště v Honolulu máte možnost dostat se na všechny další Havajské ostrovy. Přelet vychází přibližně kolem 900 Kč jednosměrně. Pokud vás zajímá, jak dlouho trvá let na Havaj, je to průměrně 24 – 28 hodin.

Ubytování v Honolulu

Vybraná lokalita ovlivňuje, kolik stojí ubytování v hotelu v Honolulu. V centru bývají ceny velmi nadsazené. Pokud budete hledat výhodnější nabídky, počítejte v průměru kolem 30 minut dojíždění. Nejlevnější ubytování v Honolulu lze díky velké konkurenci hotelů sehnat v okolí pláže Waikiki.

Při cestování na Havajské ostrovy je potřeba smířit se s tím, že se jedná o jednu z dražších dovolených. Nejnižší ceny ubytování se pohybují mezi 2 200 – 3 200 Kč za noc pro dvě osoby, co se týká menších soukromých penzionů a aparthotelů. Standardní 3* a 4* hotely seženete od 3 500 Kč do 4 000 Kč za noc. V luxusnějších resortech se pak cena může vyšplhat i přes 10 000 Kč.

S výběrem dovolené vám může pomoci online Honolulu mapa, kterou najdete volně na internetu. Snadno v ní zjistíte, kde se ubytovat, vyhledáte turistické trasy nebo místa s nejvíce zajímavostmi.

Doprava v Honolulu

honolulu doprava

Město je jedno z mála míst na Havaji, kde se můžete spolehnout na hustou a frekventovanou veřejnou dopravu. MHD Honolulu má oficiální webové stránky, kde najdete veškeré mapy i jízdní řády. Na zastávkách byste totiž toto info hledali marně.

Půjčení auta

Pokud plánujete pohybovat se po celém ostrově Oahu, neobejdete se bez auta. Všechny velké autopůjčovny naleznete přímo na letišti a cena se pohybuje kolem 1 100 Kč na den. Protože jsou Havajské ostrovy součástí USA, je potřeba mít pro řízení zařízený mezinárodní řidičský průkaz.

Co navštívit v Honolulu

Existuje spousta možností, jak trávit v Honolulu čas. Ve městě zjistíte, jaké má Hawaii tradice, ochutnáte místní kuchyni a můžete se spolehnout na pohostinnost místních.

Waikiki Beach

Hawaii Oahu

Waikiki Beach je jedna z nejznámějších pláží světa nabízí exotický relax s krásným počasím, surfováním a luxusními hotely. Táhne se podél jižní části Honolulu v délce zhruba 2 km. Přestože je pláž obklopena drahými hotely, je přístup na ní zcela zdarma.

Místo se může pyšnit vzornou čistotou, širokou nabídkou vodních a sportovních aktivit a kompletním turistickým zázemím. Bonusem jsou nesporně i fotogenická panoramata, neboť velkou část pláže lemují palmy a je pokryta jemným bílým pískem.

Pearl Harbour

Na seznam toho, co vidět v Honolulu, patří jednoznačně vojenská námořní základna v zálivu na západě Honolulu, Pearl Harbour. Ta se zapsala do historie v roce 1941, kdy na ní byl ze strany Japonska proveden letecký útok, který zapříčinil vstup USA do druhé světové války.

Pearl Harbour je dnes otevřen turistům a nabízí nahlédnutí do své tragické historie. Za vidění zde stojí především památník USS Arizona Memorial.

Manoa Falls

Na severním předměstí Honolulu můžete obdivovat 150 metrů vysoký vodopád, který ze skály padá do přírodního jezírka. Manoa Falls se nacházejí uprostřed zelené husté džungle a řadí se mezi nejvyšší vodopády na Havaji. Z parkoviště sem vede přibližně 2 km dlouhá procházka hustým lesem, kterou zvládnou i méně zdatní turisté.

Diamond Head

Jedna z nejvyhledávanějších turistických atrakcí na Oahu je Diamond Head. Sopečný vrcholek s velkým kráterem se tyčí do výšky 232 m n. m. a pyšní se úchvatným výhledem na celé Honolulu a pláž Waikiki.

Punchbowl

Punchbowl je dalším ze sopečných vrcholů, odkud lze pozorovat výhled na město a pláž Waikiki. Narozdíl od Diamond Head, kam se po 18 hodině již nedostanete, je vstup sem zdarma po celých 24 hodin. Místo je tak ideální pro pohled na noční Honolulu.

Sopečný kráter nabízí ale také procházku po monumentálním National Memorial Cemetery. Hřbitově, který je věnovaný veteránům sloužícím v tichomořských ozbrojených silách.

Ala Moana Beach

Blízko k centru Honolulu se nachází Ala Moana Beach. Menší pláž je téměř vždy liduprázdná a čistě udržovaná. Naleznete zde sice žádné turistické zázemí, ale pokud toužíte po klidu, je ideálním místem. Nachází se také necelých 100 metrů od největšího nákupního střediska na Havaji – Ala Moana Center.