Ostrov Long Island najdeme na východním pobřeží USA ve státě New York. Technicky je Long Island nejdelším a největším ostrovem v kontinentálních Spojených státech, tady pokud ho budeme brát jako ostrov, jehož součástí je i Brooklyn.

Nicméně Long Island region začíná 0,5 km od Manhattanu ve čtvrti Queens v New York Harbor, Brooklyn tam tedy již nepatří. Dále pokračuje 190 km na východ do Atlantského oceánu až na konec ostrova do městečka Montauk.

Poloha Long Islandu

Long Island je tedy poloostrov, nikoli ostrov, jak by se mohlo zdát z jeho názvu. Celkem 9 mostů a 13 tunelů odděluje Long Island a Brooklyn a další čtvrtě NYC. Long Island má 4 velké čtvrtě, jednou z nich je také známé Queens, kde najdeme i letiště JFK.

Populace Long Islandu činí více jak 7 500 000 obyvatel. Místní železnice The Long Island Road, která zajišťuje veřejnou dopravu mezi NYC a Long Islandem, je ta nejrušnější městská železnice v Severní Americe.

Long Island City je hlavní částí Long Islandu. Je to oblíbená, moderní čtvrť na západním okraji Queensu plná krásných výhledů na Manhattan, moderních barů, restaurací a uměleckých galerií. Kolem Long Islandu je také několik dalších oblíbených ostrůvků, jako je například Shelter Island, nebo Fire Island.

Na severu Long Island ohraničuje přílivové ústí Atlantského oceánu Long Island Sound, které také představuje hranice se státy Connecticut a Rhode Island. Jižní stranu Long Islandu oplývá Severní Atlantský oceán.

Významnou částí Long Islandu je také oblast The Hamptons. Tato část se nachází v okrese Suffolk County v západní části Long Islandu. Součástí The Hamptons jsou dvě větší města Southampton a East Hampton, pod které pak spadá i několik dalších osad a vesniček.

Tato oblast je velmi oblíbená u amerických celebrit a podnikatelů. Má tady dům například Beyoncé, Calvin Klein, Paul McCartney a mnoho dalších významných osobností. Užijte si procházku místní promenádou s luxusními obchůdky a restauracemi, kde si můžete dát oblíbený zdejší drink Long Island Iced Tea.

Po celém pobřeží Long Islandu je možnost vidět velryby, delfíny, tuleně a další zvířata. Mnoho místních tu každý den vyráží na oceán pro čerstvé ryby. Ty se pak dováží do zdejších restaurací, kde si na nich můžete pochutnat.

Long Island

Počasí na Long Islandu

Léto na Long Islandu je teplé a svěží, což se nedá říct o NYC, kde je naopak velká vlhkost vzduchu a vysoké teploty, což není mezi mrakodrapy příjemné. Počasí je v létě na Long Islandu pro New Yorčany ideální.

Proto je také Long Island tak oblíbený pro letní dovolené. Od května do září se tu teploty v průměru pohybují od 20 °C do 32 °C, kdy nejteplejší měsíc je červenec.

Podzim je tu celkem krátký a teploty se snižují. Tedy měsíce říjen a listopad drží teploty od 7 °C do 15 °C. V zimě se teploty pohybují od 6 °C až k -12 °C a to trvá až do března. Jaro je tu opět velmi krátké, představuje ho duben, kdy jsou teploty kolem 10 °C.

5 nejpopulárnějších pláží Long Islandu

Ditch Plains

Pokud jste milovníci surfování a foodtrucků, pak tahle pláž bude ta správná volba. Ditch Plains je velká pláž se třemi parkovišti a na každém z nich najdete malý foodtruck s výborným jídlem.

V sezoně tu uvidíte vodu plnou surfařů, protože právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro surfování v celém Hamptons. Tuto pláž najdete na úplném konci Long Islandu v městečku Montauk. Tady můžete navštívit také Hither Hills State Park, kde se dá i kempovat. Najdete zde také ideální místa pro večerní táborák.

Long Beach

Pláž, na které najdete i Broadwalk s obchůdky se suvenýry, surf shopy a občerstvení. Long beach najdete ve stejnojmenném městě Long Beach na jižním výběžku Long Islandu, hned vedle je také oblíbená Atlantic Beach.

Jones Beach

Údajně nejnavštěvovanejší pláž na východním pobřeží USA. Mimo jiné tu najdete i venkovní divadlo, nebo dva veřejné bazény. Tuto pláž najdete ve stejnojmenném státním parku Jones Beach State Park. O víkendech a svátcích je zde poplatek $10 za vozidlo. 

Coopers Beach

Tuto pláž lidé hodnotí jako jednu z nejlepších pláží Ameriky. Najdete ji v městečku Southampton. Jedno z míst, které je přezdívané jako newyorský Karibik, a to hlavně díky bílému písku a čisté vodě. Oblíbený je tu surfing i paddleboarding. Restaurace na pláži zde pořádají krabí hody, které Američané milují. Můžete si tu půjčit lehátka, slunečník a další vybavení.

Ocean beach

Tuto pláž s bílým pískem najdete na ostrově Fire Island, kam můžete vyrazit trajektem z Long Islandu. Pokud chcete uniknout turistům a užít si pláž téměř pro sebe, pak je Ocean Beach správná volba.

3 ostrovy Long Islandu, které byste měli navštívit

Shelter Island

Klidný ostrov Shelter Island ideální pro celodenní projížďku na kolech, výlet na kajaku a pohodu na pláži. Dostanete se sem trajektem z krásného městečka Greenport v Suffolk County na východním výběžku Long Islandu.

Trajekt stojí pouze $2 na osobu a $15 za auto. Navštívit tu můžete krásné pláže Wades Beach, Orient Beach State Park, nebo místní pivovar Shelter Island Craft Brewery.

Fire Island

Ostrov s několika vesničkami, kde najdete restaurace, bary, obchůdky a krásné pláže. Vesnice mají krásnou atmosféru a krásné, prázdné pláže s bílým pískem. Najdete tu právě i oblíbenou Ocean Beach. Jedny z oblíbených vesniček jsou Cherry Grove, Fire Island Pines, nebo Saltaire.

Na Fire Island se nejsnadněji dostanete z městečka Bay Shore, kde je několik trajektů, díky kterým se dostanete tam i zpět. Cena za zpáteční jízdenku je kolem $20.

Long Island

Block Island

Tento ostrov sice již nepatří ke státu New York, ale je nejpřístupnější právě z Long Islandu. Block Island se nachází za hranicí se státem Rhode Island. Můžete se sem dostat trajektem z městečka Montauk z úplného východu Long Islandu.

Cena trajektu je $40 za dospělého a $25 za dítě. Téměř dvouhodinovou cestu můžete pojmout zábavněji a místo trajektu si zaplatit pozorování velryb.

Zde navštivte krásnou pláž s ikonickými útesy Mohegan Bluffs, vydejte se na jeden z krásných hiků, užijte si lokální restaurace a drink v jednom z barů.

Cestovní pojištění do USA

Před odjezdem na dovolenou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Výlohy na ošetření a zdravotní péči v USA jsou vyšší než v České republice, je proto vhodné uzavřít pojištění s vyššími limity. Přečtěte si článek srovnání cestovního pojištění do USA.

50% slevy na AXA pojištění – využijte zvýhodněné nabídky cestovního pojištění nejen do USA.

Pokud odjíždíte na delší pobyt do USA či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity léčebných výloh a krytí úrazového pojištění.

Bezpečné cestování!