Jezero Tahoe

Jezeru Tahoe, které fascinuje cestovatele z celého světa, je přezdíváno také jako “klenot mezi horami”. Je to rozhodně jedna z nejpopulárnějších zastávek na západním pobřeží Ameriky. Výhled na průzračnou vodu jezera a pohoří Sierra Nevada vás jistě okouzlí.

Základní informace o jezeru Tahoe

Lake Tahoe se nachází na hranicích Kalifornie a Nevady v pohoří Sierra Nevada v nadmořské výšce 1897 metrů. Jezero Tahoe je mnohými považováno nejkrásnější jezero v USA. Je také jedno z nejčistších jezer v USA, a to díky jeho průzračné vodě.

Jezero Tahoe je také jedním z největších horských jezer v Severní Americe. S 500 metry hloubky je druhé nejhlubší jezero v USA. Je dlouhé 35 km a v nejširším bodě 19 km. Pro srovnání, jezero je velké tak, že množství vody, které se z něj denně odpařuje, by pokrylo potřebu vody lidí velkoměsta, jako je například Los Angeles.

Lake Tahoe láká turisty z celého světa. A to hlavně kvůli vodním sportům, turistickým stezkám a hikům. Může to být jedna ze zastávek na roadtripu po západním pobřeží, nebo několikadenní dovolená v nádherné přírodě.

Lake Tahoe National Forest

Kolem samotného jezera se rozkládá Národní park Tahoe. Park nabízí možnosti kempování, ale i dalších aktivit, jako je jízda na koni, rybaření, horolezectví i zimní sporty. Park Lake Tahoe National Forest je známý pro své vynikající podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Při návštěvě, obzvlášť pokud se zde chystáte kempovat, budete potřebovat permity na jednotlivé aktivity, hiky, ale i na to, abyste si mohli v kempu rozdělat oheň. Permity jsou tu potřeba téměř po celý rok. Je tu jen pár dní vyjímek, kdy jdou tak zvané “free-fee days”, které najdete na oficiálních stránkách parku.

Oblast národního parku je díky zeměpisné poloze, vlhkým chladným zimám a suchým létům jednou z nejproduktivnějších lesních půd v USA. Najdeme tu spoustu druhů dřevin, mezi které patří například Borovice Ponderosa, Borovice Jeffrey, Jedle Bílá nebo Sekvoje Obří.

jezero tahoe park

Historie jezera Tahoe

Počátky jezera Tahoe sahají 25 milionů let do minulosti, kdy pohoří a později jezero vznikalo formováním zemské kůry, sopečnou činností a vlivem ledovců. Vznik jezera poté značně ovlivnila také poslední doba ledová a ledovce před méně než milionem let. Ledovce formovaly krajinu a vyřezávaly hluboká údolí.

Údolí, které se později stalo kotlinou Tahoe, klesalo mezi dvěma vrcholy, přičemž hory na obou stranách stoupaly. Voda pak zaplnila tuto kotlinu, tedy dnešní jezero. Jméno Tahoe vzniklo jednoduše, slovo podobné výrazu Tahoe totiž v jazyce původních obyvatelů znamenalo právě jezero.

Město Tahoe

Tahoe je krásné malebné horské městečko, které si určitě zamilujete. Najdete tu možnosti ubytování, obchůdky, restaurace, ale i galerii umění a mnoho sportovních aktivit. Kombinace hor a průzračného jezera tvoří ve městě krásnou atmosféru, která ve vás určitě zanechá skvělý dojem.

Ubytování

Ubytování přímo ve městě nebude nejlevnější, ale pokud si jezero Tahoe chcete užít se vším všudy, je tu mnoho možností ubytování, jak v motelech, tak v lepších hotelech, které najdete například na Booking.com. Ceny na noc pro 2 osoby začínají na 3000 Kč.

Je tu také několik kempů, ve kterých můžete přespat. Jedny z těch nejoblíbenějších jsou City of Lake Tahoe Campground, William Kent Campground nebo Meeks Bay Campground. Ceny v kempech se pohybují od $35 do $80 za noc. 

Záleží, jestli budete chtít stanovat, pronajmout si chatku, ale také jestli sem pojedete v sezóně, nebo mimo sezónu. Sezóna, tak zvaná Peak season jsou letní měsíce, kdy se ceny za kempy zvedají. Můžete ale využít i jeden z free kempů, jako je například Luther Pass Campground. 

Aktivity

Lanovka Heavenly Mountain

Lanovka v lyžařském Heavenly resort středisku nefunguje jen v zimě, ale je oblíbená i v letních měsících. Cena je okolo $50 na osobu.

Hiky

Oblast v okolí Lake Tahoe je známá právě pro nádherné hiky a výhledy. Využijte lanovky a vychutnejte si nádhernou podívanou. Jsou tu 2 hlavní vrcholky Mt. Rose a Mt. Tallac, ze kterých si pak najdete ten svůj hike.

Sierra Cloud plavba

Plavby katamaránem jsou na jezeru Tahoe také velmi oblíbený způsob, jak toto místo vidět z jiné perspektivy. Dvouhodinová jízda začíná ve vesnici Incline a cen je $100 za dospělého, $40 za dítě.

Jet skiing

Vodní lyže, ale i další adrenalinové sporty, jako je například Parasailing, jsou velmi oblébené na tomto jezeře. Tyto sporty jsou dostupné na několika místech u jezera.

Kajak

Kajak je další oblíbenou možností, jak poznat jezero Tahoe. Oblíbená vyjížďka je 6 mílí dlouhá  z Cave Rock do Nevada Beach, nebo na jediný ostrov v jezeře Fannette v Emerald Bay.

Paddleboard

Jedna z velmi oblíbených sportovních aktivit na jezeře. Půjčte si paddleboard a dopřejte si chvilku klidu.

Rafting

V kategorii vodních sportů a aktivit u jezera Tahoe jsou oblíbené i rafty na řece Truckee. Tento 2-3 hodinový zážitek nabízí tradiční rodinná firma Truckee River Rafting. Cena je $55 za dospělého a $35 za dítě.

Vodopády

K nádherným vodopádům Eagle falls dojdete příjemným mílovým hikem na Emerald Bay. V okolí South Lake Tahoe jsou potom Horsetail Falls.

Zámek Vikingsholm

Zámek, který je považován za vzácné mistrovské dílo skandinávské architektury. Můžete si prohlédnout zámek i vzácné skandinávské starožitnosti.

10 nejhezčích pláží v okolí jezera Tahoe

  • Chimney Beach
  • Kiva Beach
  • Pope Beach
  • Commons Beach
  • Baldwin Beach
  • Moon Dune Beach
  • Kings Beach State Recreation Area
  • Vikingsholm Beach
  • Lester Beach
  • Sand Harbor Beach

Cestovní pojištění do USA

Před odjezdem na dovolenou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Výlohy na ošetření a zdravotní péči v USA jsou vyšší než v České republice, je proto vhodné uzavřít pojištění s vyššími limity. Přečtěte si článek srovnání cestovního pojištění do USA.

50% slevy na AXA pojištění – využijte zvýhodněné nabídky cestovního pojištění nejen do USA.

Pokud odjíždíte na delší pobyt do USA či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity léčebných výloh a krytí úrazového pojištění.

Bezpečné cestování!