Kde se ubytovat v New Yorku

Chystáte se do města, které nikdy nespí, ale sami byste se během jeho návštěvy přeci jen rádi vyspali? Možností, kde se ubytovat v New Yorku, je několik. Můžete využít velké množství hotelů, hostelů, Airbnb nebo se ubytovat u Čechů, kteří v New Yorku žijí. Záleží jen na vašich preferencích a finančním rozpočtu.

Nejlevnější ubytování najdete v hostelu nebo přes Airbnb, musíte ale počítat s určitým diskomfortem, jako je například sdílení koupelny. Pokud preferujete maximální komfort, z velkého množství dostupných hotelů si pro sebe vyberete to pravé.

Jak najít vhodné ubytování v New Yorku

Pokud pro sebe hledáte nejvhodnější ubytování v New Yorku, zvažte několik možností:

 • Jaké jsou vaše finanční limity?
 • Chcete mít pokoj sami pro sebe nebo vám nevadí sdílet koupelnu s dalšími lidmi?
 • Přejete si být přímo v centru dění nebo si raději na noc odpočinete někde bokem?
 • Chtěli byste navázat vztah s Čechy nebo jinými lidmi, kteří v New Yorku již žijí?
 • Budete se stravovat po restauracích a fast foodech nebo byste si chtěli i něco uvařit?
Hostel
Hostel je nejlevnější forma ubytování v New Yorku.

Na co si dát při výběru ubytování pozor

Koupili jste si levné letenky a rádi byste i levný hotel? New York patří mezi nejdražší lokality v celých Spojených státech. Naštěstí existují tipy, díky kterým si ubytování v New Yorku zařídíte o něco levněji nebo se vám alespoň zbytečně neprodraží.

 • Hotely si rezervujte s předstihem, ideálně i několik měsíců dopředu. Pokud si vyberete ubytování s možností bezplatného zrušení, budete se moct průběžně dívat i po jiných ubytováních. Když nakonec najdete takové, které vám lépe vyhovuje, můžete to původní bezplatně zrušit.
 • V létě a na konci roku jsou ceny ubytování v New Yorku nejdražší. Ideálně se tedy do Velkého jablka vydejte v jiném ročním období, a to na jaře nebo na podzim.
 • Pokud vás jede více, rezervujte si společný pokoj. Jeden čtyřlůžák vás pravděpodobně vyjde levněji než rezervace dvou dvoulůžkových pokojů.
 • Ubytování zvolte v blízkosti metra i atrakcí, které chcete navštívit. Ubytováním mimo Manhattan sice ušetříte několik dolarů, ale zároveň každý den ztratíte dojížděním spoustu času (v případě ubytování v New Jersey i dvě hodiny). To by vás mohlo mrzet především v případě, kdy byste chtěli naplno využít svůj New York Pass.
 • Některá ubytování uvádí cenu bez daní a městských poplatků, je proto se třeba informovat, kolik je skutečná konečná cena.
 • Pečlivě čtěte recenze a vybírejte si ubytování, která mají nadprůměrná hodnocení i několik stovek recenzí.
Recenze ubytování New York
Recenze ubytovacích zařízení čtěte pozorně.

Kde se ubytovat v New Yorku

Pokud chcete vidět, jak se v New Yorku pohybují ceny ubytování v hotelech a hostelech v době, kdy se do něj chystáte.

REZERVACE přes Booking.com

Vyfiltrujte si ubytování dle vašeho rozpočtu, počtu osob a dalších parametrů. V detailním zobrazení konkrétních ubytování najdete i informace, v jaké vzdálenosti od památek, restaurací a veřejné dopravy se nachází.

Ubytování v hostelu

Pokud potřebujete pouze místo, kde večer složíte hlavu a nevadí vám i určitý diskomfort, je pro vás hostel vhodnou a levnou variantou. Hostel je ideální, pokud cestujete sami a krátkodobě.

Jedna noc v hostelu začíná na částce 1 200 Kč, v závislosti na jeho lokalitě. Výhodou hostelu je především nízká cena. Nevýhodou je spaní v místnosti s cizími lidmi a společné sdílení koupelny.

Ubytování v hotelu

Ubytování v hotelu je nejkomfortnější, ale zároveň i nejdražší varianta. Pokud cestujete v páru, nejlevnější ubytování vás vyjde kolem 3 tisíc korun na noc. Pokud si chcete dopřát trochu luxusu, za 26 tisíc korun za noc vám ho poskytne třeba Hotel Plaza.

Ubytování přes Airbnb

Cenové rozpětí ubytování u soukromého hostitele je velké. Záleží na tom, jestli vám stačí pouze vlastní pokoj a sdílená koupelna nebo chcete mít pro sebe celý byt a možnost si uvařit. V závislosti na tom se ceny za noc pohybují v rozmezí 1 000 – 3 000 Kč. Pokud v New Yorku strávíte delší čas, Airbnb je trefa do černého.

SLEVA NA AIRBNB

Sleva na Airbnb platí pouze pro prvně registrované.

Ubytování v New Yorku u Čechů

Varianta ubytování u našinců je vhodná pro ty z vás, kteří se chcete o New Yorku dozvědět něco očima Čechů, kteří tam žijí a zároveň si i popovídat v rodném jazyce. Kde takové ubytování najít?

 • Napište svůj požadavek na ubytování do některé z Facebookových stránek „Ubytování u Čechů a Slováků v zahraničí“ nebo „Ubytování ve světě pro vaši dovolenou od Čechů a Slováků“.
 • Prolistujte webové stránky cesiposvete.cz nebo likexpats.com
Ubytování v New Yorku
Ubytování si vybírejte v dojezdové vzdálenosti k atrakcím.

Aby pro vás byl pobyt v New Yorku co nejpříjemnější, vyberte si takové ubytování, které pro vás bude tou nejpřijatelnější variantou. Přiblíží se tedy vašim představám o soukromí, ceně, dostupnosti dopravy i vzdálenosti od oblíbených atrakcí.