New York Pass je vaše univerzální vstupenka na nejoblíbenější atrakce v New Yorku. Stačí zaplatit jednorázový poplatek, jehož cena závisí na počtu dní, po které chcete New York Pass využívat, a poté si užívat pamětihodností. Za ty již nic neplatíte.

New York Pass se aktivuje až při jeho prvním použití. Během jeho platnosti můžete navštívit kolik atrakcí chcete. New York Pass si můžete zakoupit on-line nebo na výdejním místě přímo v New Yorku.

Co je New York Pass

New York Pass je karta, se kterou se můžete vydat na více než 100 atrakcí v New Yorku, a ušetřit tak na vstupném. Platnost New York Passu je 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 po sobě jdoucích dní. Během této doby platnosti můžete navštívit tolik atrakcí, kolik jen stihnete. Každou ale můžete s tím stejným New York Passem navštívit pouze jednou.

Socha Svobody

Jak funguje New York Pass

New York Pass je lákavá možnost, jak v New Yorku ušetřit. Obzvlášť, pokud se chystáte navštívit co největší počet pamětihodností, které tato metropole nabízí. Stačí zaplatit New York Pass na dobu, po kterou ho chcete využívat, a můžete se vydat na nejznámější atrakce New Yorku, aniž byste na nich platili další vstupné.

Díky New York Pass můžete na některých atrakcích využít Fast Track Entry neboli přednostní vstup, a předběhnout tak celou frontu. Fast Track Entry je vám k dispozici například při návštěvě:

 • Top of the Rock,
 • Muzea moderního umění,
 • Amerického muzea historie přírody,
 • Planet Hollywood,
 • Brooklynské botanické zahrady
 • a dalších památek.

New York Pass se vám aktivuje automaticky při prvním použití. Pokud si například aktivujete kartu s 3denní platností v pondělí, můžete ji využívat do středeční půlnoci. „Den“ aktivace neznamená 24hodinový úsek, ale kalendářní den. Pokud byste si tedy zakoupili 1denní New York Pass a první atrakci navštívili večer, po půlnoci už by vám nefungoval.

Součástí New York Passu je i brožura, která vám pomůže s plánováním. Najdete v ní informace o všech místech, které můžete s New York Pass navštívit, detailní mapu, zkušenosti a zákulisní tipy.

Kde koupit New York Pass

Kde koupit New York Pass

New York Pass si můžete koupit přímo v New Yorku na výdejním místě nebo online z pohodlí vašeho domova. Nejvýhodnější je nakoupit New York Pass přímo přes internet, kde na něj jsou  často i slevy. Na New York Pass zakoupený na výdejním místě se žádné slevy nevztahují.

Pozor ale na to, že přes internet si zakoupíte pouze voucher na New York Pass. Samotný New York Pass si musíte stáhnout pomocí New York Pass aplikace (dostupná pro iOS i Android), vyzvednou na výdejním místě nebo nechat poslat poštou na vaši adresu za 30 dolarů.

Pokud ztratíte fyzickou New York Pass kartu, na výdejním místě vám vystaví novou, ale pouze v případě, že si pamatujete identifikační číslo ztracené karty.

Cena New York Passu

Cena New York Passu záleží na počtu dnů, po kterých chcete New York Pass využívat.

 • 1denní New York Pass stojí 147 dolarů,
 • 2denní New York Pass stojí 219 dolarů,
 • 3denní New York Pass stojí 299 dolarů,
 • 4denní New York Pass stojí 334 dolarů,
 • 5denní New York Pass stojí 374 dolarů,
 • 7denní New York Pass stojí 434 dolarů,
 • 10denní New York Pass stojí 499 dolarů.

Děti od 3 do 12 let mají zvýhodněné vstupné. Aktuální ceny a případné slevy na New York Pass najdete na oficiální stránce.

Brooklyn Bridge

Památky, které můžete navštívit s New York Pass

S New York Pass můžete navštívit více jak 100 atrakcí, mezi které patří i oblíbené atrakce:

 • Empire State Building,
 • Top of the Rock,
 • Edge,
 • Socha Svobody a ostrov Ellis (do koruny sochy je třeba rezervace),
 • Americké muzeum přírodní historie,
 • Muzeum Madame Tussauds,
 • Muzeum moderního umění.

S New York Pass máte k dispozici i lístek na „hop on, hop off“ autobus, velké množství komentovaných prohlídek muzeí a volně přístupných památek. S New York Pass získáte slevu i do půjčovny kol a v ceně máte například i Water Taxi.

Další místa, ve kterých využijete New York Pass najdete zde.

Pokud se v New Yorku zdržíte několik dní a chcete navštívit zajímavá místa v New Yorku, New York Pass vám ušetří nemalé peníze. Čím více památek navštívíte, tím větší vaše úspora bude. Pokud ale New Yorkem jen projíždíte, chcete vidět jen to nejdůležitější nebo si toužíte vychutnat krásy New Yorku jiným způsobem, než po atrakcích, mohl by se vám spíše hodit CityPASS.

New York

CityPASS na 5 nej atrakcí New Yorku

New York CityPASS je brožura, která obsahuje vstupenky na 5 nejoblíbenější atrakcí New Yorku. Zakoupením brožury za 129 dolarů ušetříte 44 % oproti nákupu vstupenek přímo u těchto atrakcí.

Součástí brožury jsou následující atrakce:

 1. Empire State Building,
 2. American Museum of Natural History,
 3. Top of the Rock Observation Deck nebo Guggenheim Museum,
 4. Ferry Accress to Statue of Liberty and Ellis Island nebo Circle Line Sightseeing Cruises,
 5. 9/11 Memorial & Museum nebo Intrepid Sea, Air & Space Museum.

Tzv.: „Option tickets“ vám umožní vstup na jednu ze dvou uvedených atrakcí (určené v bodu 3 – 5). Obsluze u atrakce vždy podejte celou brožuru, aby vám z ní vytrhla konkrétní vstupenku. Pokud ji vytrhnete sami, bude neplatná!

CityPASS je pro vás vhodný v případě, že chcete z New Yorku vidět jen to nejdůležitější nebo zde nestrávíte příliš času. Platnost CityPASS je 9 dní. Na některý atrakcí můžete využít přednostního vstupu. CityPASS kupujte online.

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění