Cestovatelé mají často New York jako přestupní stanici mezi navazujícími lety do ostatních amerických států. Ať už se v New York City ocitnete na dva dny, nebo celý týden, měli byste toho náležitě využít. Potřebujete nápady a tipy na místa v NYC, které stojí za to vidět a chcete vidět za pár dní co nejvíce?

New York City nabízí plno atrakcí i méně známých míst, které určitě stojí za to navštívit. Nejvyšší budova NYC World Trade Center, ikonická Times Square, Wall street a nebo únik z rušného města do zeleného Central Parku?

Co vidět v New Yorku za 3 dny

Nevíte si rady jak nejlépe poskládat váš itinerář cesty do New Yorku? Začněte třeba cestou z již zmíněného Grand Central Terminal do krásného Bryant parku, kde si můžete dát ranní kávu, nebo jen tak posedět a nasát místní atmosféru.

Dále můžete pokračovat na šílenou a unikátní Times Square, nebo na Rockefellerovo centrum, kde se nezapomeňte zastavit v nádherné Katedrále svatého Patrika.

No a pak už se můžete vydat procházkou na jih Manhattanu až k Brooklynskému mostu.Tudy dojdete, mimo jiné, také na Wall street, ke známému památníku a muzeu 11. září, ikonickému Bird mall, nebo také k World Trade Center.

Po cestě ale ještě potkáte například Empire State Building, známou Žehličku aneb Flatiron Building a můžete si odpočinout v parcích jako jsou Union Square Park, nebo Washington Square park.

Tahle procházka na vás zaručeně dýchne tu pravou atmosféru tohoto unikátního města a zabere vám tak akorát celý den. No a ten další den si třeba naplánujte relax a brunch v krásném Central parku, nebo nákupy na 5th Avenue.

Ani třetí den se nebudete nudit. Skvělá je taky procházka z centra Manhattanu podél vody, parkem Hudson River Park až do Brooklynu.

Cestou se můžete zastavit podívat se na nově postavenou unikátní konstrukci The vessel, projít si The high line, odkud jsou skvělé výhledy a přes SOHO dojít k  Manhattan bridge. Ten přejďete těsně před západem slunce do Brooklynu, pak se vydejte po Brooklyn bridge zpět a užijte si tu nádheru.

To vše se dá stihnout za 3 dny, ať už budete jezdit po New York City metrem, nebo to projdete celé pěšky. Každopádně se nebudete nudit i kdybyste měli celý týden v New Yorku. V NYC si zkrátka přijde na své opravdu každý. A to i v případě, že preferujete low cost cestování. Všechny již zmíněné aktivity jsou totiž úplně zdarma!

Low cost nebo New York City se vším všudy?

New York City nabízí opravdu hodně. Na začátek je dobré se rozhodnout, zda se chcete držet vašeho případného low cost plánu cesty a užít si NYC skromně.

Anebo naopak low cost cestování není nic pro vás a chcete si město užít se vším všudy? V tomto ikonickém městě si přijde na své opravdu každý. Ačkoli ceny v New Yorku nejsou zrovna nízké, New York nabízí několik již zmíněných míst a prohlídek, které jsou zadarmo. Zatím co pro milovníky všech muzeí a galerií a pro ty, kteří si chtějí dopřát a vidět co nejvíce, je tu takzvaný New York pass.

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

The New York pass

new york

The New York pass je skvělý nápad právě pro ty, co milují procházet muzea, kochat se výstavami, nebo si užívat ty nejlepší výhledy a památky v New Yorku. Vstupy na výstavy, do muzeí a mrakodrapů nejsou zrovna levné. New York pass vám ale umožní dostat se téměř všude.

Je ovšem dobré alespoň trochu rozumět anglicky, protože velkou výhodou The New York pass jsou mimo jiné i audio tours. Například na majestátním vlakovém nádražím Grand Central Terminal, slavnou koncertní arenou Madison Square Garden, a nebo třeba tour lodí až k soše Svobody.

Vstupenku The New York Pass do téměř všech známých míst ve městě si můžete koupit na jeden až deset dní a ceny najdete zde: Official New York Pass®

New York s dětmi

Děti v New York City naprosto milují Times Square a všechny možné filmové postavičky, které tam potkáte, odkud pak můžete snadno vklouznout na jednu z dětských Broadway shows.

Dalším super místem pro děti je rozhodně Central Park, kde můžete využít jeden z dětských parků, krásných kolotočů, nebo v sezoně navštívit místní ZOO. S dětmi nemůžete vynechat ani Coney Island, kam snadno dojedete metrem z Manhattanu. Tady je možnost koupání v oceánu, což děti rozhodně ocení. Dále si můžete projít broadwalk, a nebo vzít děti na různé atrakce, které Coney Island nabízí.

Připojení k internetu

Nejjednodušší způsob jak se rychle připojit k na wifi a najít cestu, když jste ztraceni mezi mrakodrapy, je rozhodně Starbucks. Jsou opravdu na každém rohu. Jestli si ale chcete odpočinout, nebo si dát kávu a u toho si třeba vyřídit maily, připojení k internetu najdete téměř v každé kavárně či restauraci, nebo fastfoodu.

Jestli chcete mít možnost být online nonstop a nestresovat se s hledáním wifi, stačí se zastavit v nejbližším T-mobile a koupit si jednorázovou měsíční sim kartu, jejíž cena se pohybuje kolem 30 dolarů.

Jestli ovšem přístup k datům a internetu nemáte, pak se Vám bude hodit turistická mapa New Yorku, kterou vám rádi darují v každém visitor centru, které jsou většinou součástí všech památek.

Pláže v okolí New York City

Volně přístupné pláže, které najdete přímo v New York City, konkrétně v Brooklynu jsou Manhattan beach, Brighton beach, nebo již zmiňovaný Coney Island. V Queens najdete Rockaway beach, nebo Breezy point.

Když se vydáte severně od Manhattanu do Bronxu, najdete tam příjemnou Orchard beach. Kdybyste pak pokračovali dál od city do Westchester county, můžete si od velkoměsta odpočinout na Larchmont beach, nebo Rye beach, která už je placená. Nesmíte ale vynechat ani pláže na Long Islandu.

Long Island

Pokud se v New Yorku ocitnete na celý týden a chcete vidět víc, než mrakodrapy a ruch velkoměsta, nesmíte vynechat výlet na Long Island. Tam se můžete vydat na krásný Fire Island, nebo strávit den na jedné z pláží v The Hamptons.

A když vás pláž přestane bavit, nebojte se dojet až na ten nejjižnější bod Long Islandu, do městečka Montauk, kde si můžete třeba i zasurfovat a je velká pravděpodobnost, že právě tam uvidíte velryby, či delfíny.

Na Long Island se snadno dostanete autobusem, jako je Hampton JitneyHampton Jitney – Official Site, který Vás bude stát kolem 30 dolarů. Kdo preferuje jízdu vlakem, v New Yorku je takzvaná Long Island Rail Road, která Vás doveze téměř do každého pěkného městečka na Long Islandu. Cena se také pohybuje kolem 30 dolarů. Veškeré rozvrhy všech vlaků a zastávek v NYC a okolí, ale i zastávek metra najdete zde: MTA: Home

Jestli se chcete ovšem vidat někam dál, než na Long Island, zde je mini průvodce celým státem New York: Stát a město New York.

Doprava v New York City

Nejčastější a zároveň nejjednodušší dopravou v New York City je jednoznačně místní metro. Dostanete se jím opravdu všude od Manhattanu až do Brooklynu, nebo na již zmíněný Coney Island a i v obyčejném metru Vás pohltí ta pravá atmosféra New Yorku.

Každá jednorázová jízda metrem stojí 3 dolary a bohužel není možné si koupit pass na celý den. Ovšem jestli chcete mít zážitek se vším všudy, stopněte si jednoho z ikonických žlutých taxíků.

Ubytování v New Yorku

Vybírejte pečlivě a hlavně s předstihem své ubytování v New Yorku, zejména v rámci jeho lokace. Pokud si chcete užít New York během pár dní naplno, raději si připlaťte za lepší polohu bydlení. Jedna noc v hostelu může vyjít na 1200 Kč, v soukromém pokoji zaplatíte obvykle cca 3000 Kč a více.

Restaurace & Fastfoody

Kam na toho nejlepšího amerického burgera? T.G.I. Fridays je klasika, která nikdy nezklame a ceny jsou na New York celkem přijatelné. Jestli jste ale milovníky fastfoodů, zajděte do Shake Shack, Five guys a nebo na kávu a donuta do typické americké kavárny  Dunkin Donuts.

Pro ty, co se chtějí rychle a levně najíst je tu například Panera Bread, Chipotle a nebo Whole foods, což je ta zdravější varianta.

Užitečné odkazy před cestou do USA

Cestovní pojištění do USA

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Pokud odjíždíte na delší pobyt do USA či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity.

Bezpečné cestování!