Nashville je hlavní město státu Tennessee, který leží ve východní části Spojených Států Amerických. Tennessee obklopuje 8 sousedních států a město Nashville leží v srdci státu na řece Cumberland River. Ačkoli je Nashville menší město, energie, rytmus a jedinečná atmosféra tu proudí od jeho vzniku.

Rozloha města je 1362,5 km² a žije tu cca 600 000 obyvatel, což činí Nashville druhým největším městem v Tennessee. Patří ale do největší metropolitní oblasti, odkud pochází, nebo stále žijí slavné osobnosti, jako například Miley Cyrus nebo Dolly Parton.

Nashville je město přezdívané jako ‘Music City’, neboli město hudby. Tuto přezdívku Nashville dostal v 19. století a jeho hudební scéna je jedna z těch nejpopulárnějších na světě. A tak toto město láká turisty z celého světa.

Vyrostlo zde mnoho slavných zpěváků a skladatelů, jako jsou například Bon Jovi, Kid Rock, nebo Taylor Swift. Pořádá se tu mnoho hudebních festivalů, a to i ten největší country festival Country Music Awards. Místní lidé říkají, že hudba je jejich kultura.

Nashville se také pyšní svým hokejovým týmem Nashville Predators, který vstoupil do NHL už v roce 1998 a hraje zde v rámci Západní konference dodnes. Na jejich domácí zápas se můžete jít podívat do jejich Bridgestone Areny. 

Počasí v Nashville

Počasí v Nashville a ve střední části USA je proměnlivé. Střídají se běžné 4 roční období.  Jaro má nejvíce srážek z celého roku a teploty už v jarních měsících vystoupají až na 26 °C. Léto je tu velmi teplé a suché, teploty vystoupají až ke 38 °C.

Díky tomu, že se Tennessee nachází v subtropickém podnebí, je tu velká vlhkost vzduchu.  Podzim je ideální období pro návštěvu, kdy jsou teploty kolem 25 °C stále příjemné. V zimě se teploty pohybují nad nulou, jen výjimečně se objevuje mráz.

Nashville

Letenky do Nashville

Jak na levné letenky? Cena za letenky z Prahy přímo do Nashville nejsou nejlevnější. Ceny za zpáteční letenky obvykle začínají na 30 000 Kč. Někdy se ale dají se sehnat akční letenky od 18 000 Kč.

Tady si vyplatí si cestu rozdělit, sledovat data a koupit si letenky například do NYC, které začínají na 9 000 Kč. Poté si z New Yorku koupit letenku do Nashvillu, která se dá sehnat přepočtu za 3000 Kč. Můžete tak spojit návštěvu Nashville s nějakým dalším místem ve Spojených Státech.

Ubytování v Nashville

V rámci ubytování zde můžete využít klasické portály jako je například Booking.com. Tam seženete různé druhy ubytování, ať už přímo v centru, nebo levnější varianty v jednom z předměstí. Ceny za začínají na $50 za 2 osoby, často i se snídaní v ceně.

Dále tu můžete využít aplikace jako je Airbnb, nebo Couchsurfing. Přes Airbnb si můžete pronajmout pokoj, byt, nebo celý dům za příjemné ceny od místních lidí. Zatímco Couchsurfing je zcela zdarma a funguje za pomocí recenzí od předešlých návštěvníků.

Nashville

Co vidět v Nashville

Music Valley

Tato část města Nashville se nazývá ‚údolí hudby‘ právě proto, že se nachází v srdci města, kde najdete veškeré bary s živou hudbou, muzea a atrakce. Najdete tu ale i mnoho vyhlášených barbecue restaurací, nebo kaváren. Zde najdete téměř všechna místa, která byste v Nashville měli vidět pohromadě.

Živá hudba

Broadway 

Broadway je ulice a centrum živé hudby, kde to žije každý den. Celá ulice je plná barů, klubů a zábavy. Tady zažijete tu pravou atmosféru Nashvillu i živé country hudby. Vedle barů s živou hudbou tu je několik obchůdků se suvenýry a kovbojských obchodů.

Každý den se tu konají koncerty známých i neznámých zpěváků, a to nejen country hudby. Američané si toto místo často užívají jako Bachelor parties, neboli rozlučky se svobodou. Když budete mít štěstí, můžete tu narazit na nějakého známého zpěváka.

Příroda

Radnor Lake State Park 

Kdo by i v Nashville chtěl vyrazit na hike, nebo procházku, tento Státní park se vám bude líbit. Klidný park s krásnou přírodou cca 9 km od centra Nashvillu s několika běžeckými, pěšími cestami i cyklostezkami.

Shelby Bottoms Nature Center & Greenway 

Pro ty, co si chtějí odpočinout od hudby a barů, je tu přírodní středisko, které najdete asi 5 km východně od Downtownu Nashville. Toto středisko se nachází na úseku řeky Cumberland. Můžete zde navštívit přírodní centrum, nebo si půjčit kolo a projet se na jedné z cyklostezek.

Kulturní střediska, zajímavosti

Country Music Hall of Fame and Museum 

Nejoblíbenější turistická zastávka je muzeum plné hudby a její historie. Uvidíte tu autentické exponáty, kostýmy i hudební nástroje slavných pěveckých legend. Celá hala je opravdu do detailů propracovaná a projít celou výstavu vám může zabrat i celý den.

Můžete se zde podívat i do Studia B, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě. Dvě patra jsou věnované country hudbě, její historii a slavným country zpěvákům. Najdete tu ale i moderní zpěváky dnešní doby. Vstup je $26 za dospělého a $16 za dítě do 12 let.

The Johnny Cash museum 

Toto muzeum ocení každý milovník hudby. Speciální muzeum, které se se chlubí unikátní největší sbírkou artefaktů hudební legendy Johnnyho Cashe. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 19 hodin a vstup je $20 na osobu.

Tennessee State Museum 

Toto muzeum se nachází v centru města a můžete se zde dozvědět o historii města Nashville a státu Tennessee. Uvidíte tu různé exponáty a během roku se zde objevují kulturní a umělecké výstavy. Mnoho atrakcí v tomto muzeu je určených pro děti. Vstup je zdarma.

Ole Opry 

Ole Opry je nejdéle běžící rozhlasová stanice v USA. Sídlem této stanice, běžící už od roku 1925, vysílající každou sobotu je právě tato hala v Nashville. Díky ní si lidé mohou poslechnout jejich oblíbené koncerty živě. Díky této stanici získala country hudba na popularitě. Můžete si zde zaplatit i tour celou stanicí.

The Parthenon 

Nashville je také díky počtu vysokoškolských institucí, které tu byly řízeny, přezdíván jako ‘Athény jihu’. Tato přezdívka je realizovaná přesnou replikou Parthenonu, který se nachází v Athénách. Velmi oblíbená atrakce tohoto města. Vstup je $6 za dospělého a $4 za dítě.

Co ochutnat v Nashville

Nashville je známý pro jeho Hot chicken, tedy smažené, pálivé kuře. To nejoblíbenější najdete například v Hattie B’s Chicken. Další oblíbeným pokrmem je tu barbecue. Najdete tu mnoho barbecue restaurací, kde se výborně najíte.

Jedna ze skvělých barbecue restaurací, kde jsou příjemné ceny, je Martin’s Bar-B-Que Joint. Ze sladkého jsou tu oblíbené sušenky Goo Goo Clusters.