Asi všichni znáte některé zábavné parky v USA, kam jezdí lidí z celého světa. V těchto parcích si přijdou na své děti i dospělí každého věku.

Ať už jste, či nejste milovníky filmů, Disney postaviček, nebo horských drah, alespoň jeden z těchto parků by měl každý vidět. Můžete se ubytovat v hotelech přímo v parcích a mít ten pravý pohádkový zážitek.

Není to levná záležitost a to obzvlášť pokud se vydáte na rodinnou dovolenou. Navštívit ty nejlepší parky se dá ale i skromně. Například tím, že si naplánujete dovolenou dopředu a ušetříte na vstupenkách a na letenkách. Do většiny parků si můžete vzít i občerstvení. 

Jak na levné letenky se můžete inspirovat zde: Jak na levné letenky do USA: akční ceny a kdy je koupit.

Universal Studios Hollywoodu

V tomhle parku v Los Angeles v Kalifornii přímo v Hollywoodu si přijdou na své hlavně milovníci filmů. Bradavice z Harryho Pottera, Jurský park, The Simpsons a tématické atrakce. Také je možnost nahlédnout do skutečných kulis filmů jako je třeba Rychle a zběsile, Grinch, nebo Mama Mia.

Na tenhle park vám bude stačit jeden celý den. A zatímco vaše děti si budou užívat atrakce, vy si můžete projít tak zvaný City walk, který je také součást parku a najdete tam plno obchodů, restaurací a fast foodů.

Pokuste se vyhnout letním měsícům a období kolem Vánoc. To je totiž návštěvnost největší a na atrakce byste čekali i hodiny. Naopak si tenhle výlet naplánujte na podzim, nebo zimní měsíce, kdy je v parku téměř prázdno.

Ceny se liší podle ročního období, slevových akcí i podle toho, zda lístky kupujete online předem, nebo až na místě. Cena v rušném období je 119 dolarů, průměrná cena 110 dolarů a nejlevnější lístky se dají sehnat za 105 dolarů. Online vstupenky předem se dají sehnat i s další fajn slevou.

Oficiální stránka tohoto parku, kde seženete vstupenky a večkeré informace: Universal Studios Hollywood.

Universal Studios Orlando

Tyto Universal Studios v Orlandu na Floridě jsou na stejném principu, jako ty v Hollywoodu. Tyto sice nemají skutečné natáčecí prostory, ale najdete tam hned 3 parky.

Universal Studios, který představuje různé filmové světy jak je Harry Potter atd., stejně jako v Holywoodu. Poté Universal’s Island of Adventure, ve kterém najdete víc atrakcí. A pak je tu vodní park Universal’s Volcano bay.

Tady opět se pokuste vyhnout letním měsícům a to hlavně kvůli extrémnímu horku a srpnovým hurikánům. Není ideální ani poslední týden v listopadu a období mezi Vánoci a novým rokem.

Tady bude cena záležet na tom, jestli si vyberete jeden park, nebo všechny 3 a na kolik dní. Cena na jeden den do jednoho z prvních dvou parků je 110 dolarů pro děti 3-9 let a 115 dolarů pro dospělého. Do vodního Volcano Bay je to 65 dolarů za dítě a 70 dolarů za dospělého. Opět se dá vychytat akce online.

Lístky a všechny potřebné informace najdete zde: Universal Orlando™.

Walt Disney World Orlando

Tento park v Orlandu na Floridě, otevřený již v roce 1971, je údajně největší a nejnavštěvovanější zábavné a rekreační centrum na světě. Najdete tam mimo jiné hned 4 hlavní zábavné parky a 2 vodní parky.

Ve Walt Disney World najdete tyto 4 parky: Magic Kingdom, Epcot, Hollywood studios, Animal Kingdom. 

Na tento park se určitě vyplatí udělat si čas víc, jak 1 den. Lístky vás vyjdou vždy výhodněji, když půjdete do víc parků, než jednoho.

Ceny jsou zde opět různé. Budou se odvíjet od toho, do kolika parků se budete chtít podívat a v jakém měsíci se tam vydáte. Průměrná cena vstupenky za dospělého do jedoho parku na jeden den je 105 dolarů.

Nejlevněji vás ale návštěva tohohle království vyjde v zimních měsících, v první polovině května, nebo v září. Opět se mohou objevit akce a můžete získat lístky i s dodatečnou slevou. Veškeré info najdete zde: Walt Disney World Resort in Orlando, Florida.

Legoland California

Království z lega, které je jen 30 minut od San Diega v Kalifornii nabízí více než 60 atrakcí a představení nejen pro děti.

Legoland parky jsou kromě Kalifornie také na Floridě, ale i v Evropě v zemích jako například Dánsko či Německo. Tento park nabízí 3 hlavní oblasti: samotný legoland, vodní park, akvárium.

Co se týče ceny i počasí, do tohoto lego parku je nejvýhodnější se vydat na jaře, nebo na podzim. A naopak se pokuste vyhnout letním měsícům a období zimních či jarních amerických prázdnin.

Ceny za vstup do Legolandu začínají na 95 dolarech za dospělého a 90 dolarech za dítě. Cena se pak bude případně zvyšovat podle toho na kolik dní budete chtít zůstat. Také bude záležet, jestli se rozhodnete jít i do vedlejšího vodního parku a akvária.

Veškeré informace a lístky najdete zde: LEGOLAND California.

Disneyland California

Disney království ve městě Anaheim v Kalifornii je otevřeno již od roku 1955. Součástí toho Kalifonského Disneylandu je také Disney California Adventure Park. 

Pokud je Disneyland jen jedna ze zastávek vaší dovolené a máte jen jeden den, vyberte si jeden z parků. Jestli máte dní víc, rozdělte si to parky a projděte určitě oba. Oba parky jsou poměrně velké a projít oba za jeden den by bylo opravdu náročné.

Rozhodně se vždy vyplatí koupit lístky předem, to je i větší možnost narazit na nějakou akci a získat vstup se slevou. V zimních měsících, kdy je vstupenka levnější, ji můžete sehnat za 95 dolarů za dospělého. Průměrná cena je 110 dolarů a v ty letní a prázdninové dny se ceny mohou vyšplhat až na 130 dolarů.

Cena se taky bude odvíjet od toho, na kolik dní budete chtít v parku zůstat. V tomto parku si můžete koupit vstup na 1 až 5 dní. Čím víc dní si koupíte, tím bude cena za den levnější.

Ideální je park navštívit v Lednu, nebo v únoru, kdy tam nejsou davy lidí a nemusíte čekat na každou atrakci. Naopak se vyhněte letním měsícům, kdy jsou vysoké teploty a park  bývá přeplněný téměř každý den. Zkuste se také vyhnout měsícům duben a květen, kdy jsou v Americe jarní prázdniny a parky opět bývají nepříjemně plné.

Oficiální stránka tohoto parku: Disneyland® Official Site

Six Flags

Nejoblíbenější zábavné venkovní parky, kterých je ve státech několik  to jak na západním, tak východním pobřeží USA. Ten největší a původní najdete v Texasu, který vznikl už v roce 1961. Další z nich jsou například v Georgii, v New Jersey, v Kalifornii, nebo v Marylandu.

Tyto parky si můžete představit jako hodně velkou Matějskou pouť. Na Six Flags park vám bude stačit jeden celý den.

Rozhodně se vyplatí koupit lístky online. Když si totiž koupíte lístek na určitý datum, můžete ušetřit až 20 dolarů. Jestli si budete lístek na poslední chvíli  kupovat až na místě, můžete zde ušetřit 15 dolarů, když do stánku přinesete plechovku Coca-coly.  Průměrná cena se bohybuje kolem 50 dolarů.

Otevírací doba těchto venkovních parků se v průběhu roku mění a to hlavně podle počasí.

Místa všech Six Flags parků a veškeré informace najdete zde: Six Flags | Official Home Page.

Dorney park Pennsylvania

Tento venkovní areál nabízí dva parky. Jeden zábavný Dorney park a jeden vodní Wildwater kingdom. Nachází se na východním pobřeží poblíž města Allentown v Pennsylvánii.

Ceny tady už nejsou tak vysoké, bude ale opět záležet na několika faktorech. Jestli si koupíte skupinovou vstupenku, v jakém ročním období půjdete a nebo jestli lístky koupíte předem online. Průměrná cena za jednoho se pohybuje kolem 40 dolarů.

Otevírací doba tohoto parku se v průběhu roku mění. Přes zimu je třeba úplně zavřený, v podzimních měsících je otevřen jen o víkendy a od jara do léta je v plném provozu.

Webové stránky tohoto parku zde: Dorney Park.

Luna park Coney Island New York

Tento park je výjimečný hlavně tím, že je hned na pláži přímo v NYC a to na úplném jižním konci Brooklynu. Kromě Luna parku si můžete projít celý broadwalk až na molo přímo na pláži.

Sem si můžete koupit volný pass na všechny atrakce, nebo si zaplatit pouze jednotlivé atrakce. Celková cena se bude odvíjet podle toho, na kolik atrakcí budete chtít jít a jak dlouho chcete zůstat. Pass na celý den vyjde na cca 50 dolarů. Jednotlivé atrakce na 5-10 dolarů. Park je zavřený od září do května kvůli počasí.

Informace a lístky najdete zde:  Luna Park Coney Island.

Busch Gardens Virginia

Venkovní zábavný park ve městě Williamsburg asi 100 km od Virginia beach ve státě Virginia byl otevřený už v roce 1975 a najdete ho také na Floridě.

Do tohoto zábavného parku plného horských drah a jiných atrakcí se klasický lístek pohybuje kolem 70 dolarů. Můžete si ale koupit i lístek s jídlem a pitím na celý den za 100 dolarů. Také si můžete koupit pass na víc dní, který vás vyjde vždy výhodněji.

Sem se vydejte nejlépe v jarních či letních měsících ve všední den. O víkendy je park přeplněný a v zimě zavřený.

Lístky a veškeré info najdete zde: Busch Gardens Williamsburg.‘

Canobie Lake Park

Tento opět venkovní park, otevřený již v roce 1902, ve státě New Hampshire se nachází u jezera Canobie. Najdete tam 85 atrakcí a různých zábavných aktivit. Na své si tam přijdou děti každého věku.

Nejideálnější sem vyrazit je v jarních či letních měsících, kdy je příznivé počasí. Cena tohoto parku je 38 dolarů za dospělého, děti 29 dolarů a malé děti do 3 let jsou zdarma. Mimo atrakce a zábavné aktivity pro děti se můžete vydat na procházku kolemn zmíněného jezera.

Veškeré informace najdete zde: Canobie Lake Park | New England Family Amusement Park.