Pokud jste plánovali výlet na východ USA, pak máte skvělou příležitost koupit výhodné letenky. Letenky do USA obecně nejsou nejlevnější, ale aktuálně je možné sehnat akční letenky na východ USA do Pittsburghu. Jedná se o zpáteční letenku z Prahy do města Pittsburgh v Pensylvánii s přestupem na Londýnském Heathrow.

S leteckou společností British Airways, která pak v americe navazuje na American Airlines, za zpáteční letenku z Prahy do Pittsburghu zaplatíte pouze 7 790 Kč. Tyto akční letenky jsou dostupné v datech od listopadu 2019 až do května 2020.

Jen si dejte pozor na to, že většina akčních letenek bude téměř vždy bez odbaveného zavazadla. Takže si s sebou můžete vzít pouze osobní zavazadlo (batoh, kabelku) a příruční zavazadlo. Rozměry příručního zavazadla najdete na stránkách jednotlivých leteckých společností.

Náhled na akční letenku

akční lety do Pittsburghu

Vyhledejte letenky pro konkrétní termíny odletu a příletu na Pelikan.cz.

Víza do USA

I když se rozhodnete na rychlo, třeba právě teď, ale nevíte, jak získat vízum, mrkněte sem ESTA víza – jak je vyplnit a kdo je může získat.

Esta návštěvnické, nepřistěhovalecké vízum je nejjednodušší možnost, jak na rychlo a téměř s jistotou sehnat povolení ke vstupu do USA pro turistický pobyt.

Akční ceny na východ vám pomůžou s letenkou na západ

Nenechte si utéct tyto akční ceny. A to ani v případě, že jste se chystali na západ. 

Plánovali jste letět na západ USA, a tak si říkáte, že nebudete kupovat letenku na východ? Někdy to rozhodně není od věci. Když si totiž koupíte letenky zvlášť, můžete letenku na západ sehnat za skvělou cenu.

Například letenky Praha – Seattle běžně začínají na 16 000 Kč. Když si ale koupíte akční letenku do Pittsbugu za 7 790 Kč a potom si najdete akční letenku z východu do Seattlu, může se celková cena dost snížit.

Na amerických portálech se dá sehnat akční letenka z NY do Seattlu od 120 do 200 dolarů. Takže celkově můžete ušetřit několik tisíc korun.

Více informací o koupi letenek najdete zde: Jak na levné letenky do USA: akční ceny a kdy je koupit.

Pittsburgh

Ať už se rozhodnete využít akční letenky jakkoliv, druhé největší město v Pensylvánii Pittsburgh, nebo samotná Pensylvánie vás určitě zabaví.

Navštivte třeba muzeum Carnegie- museum of Natural History, běžte si nakoupit na Historic market square, nebo se najíst do známé Franktuary.

Také se běžte projít na Three rivers Heritage trail. Kde si můžete udělat krásnou procházku podél třech řek Pittsburghu.

Pittsburgh je také město známé jako město mostů. V tomto městě totiž najdete až 446 mostů. Pro přirovnání: říká se, že tohle město je velmi podobné Budapěšti.