Filadelfie, to je pojem pro všechny Američany a pro milovníky historie. Zrovna zde se v 18. století začaly psát dějiny novodobé Ameriky. Město je to krásné a bude vám připomínat evropské metropole. Vyrazit můžete již nyní. Zpáteční letenky pořídíte již od 8 224 Kč. Akční letenky hledejte v březnu, dubnu a listopadu 2024. Na cestě vás čeká jedno mezipřistání, a to na území Evropy. V ceně letenky je příruční zavazadlo.

 • Letenky již za 8 224 Kč
 • Ušetříte až 6 000 Kč
 • Zpáteční letenky hledejte na měsíce březen, duben a listopad 2024
 • Odlet z Mnichova (Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov, MUC Flughafen Franz Josef Strauß München)
 • Přílet do Filadelfie (Mezinárodní letiště Filadelfie, PHL Philadelphia International Airport)
 • Jedná se o lety s jedním přestupem na území Evropy
 • Délka letu: okolo 20 hodin
 • Letenky hledejte u letecké společnosti American Airlines
 • V ceně letenky je příruční zavazadlo, za odbavené zavazadlo se platí příplatek 3547 Kč

Vybraný let

Možnosti letu dne 7. 3. 2024:

Rezervaci letenek můžete provést na oficiálních stránkách: www.americanairlines.com

Pokud máte radši českou rezervaci letenek, pak se podívejte na termíny přes český vyhledávač Pelikan.

AKTUÁLNÍ CENY LETENKY

Co vidět ve Filadelfii

 1. Liberty Bell (Zvon svobody): Symbol americké nezávislosti, nachází se ve Filadelfii a je vystaven v Liberty Bell Center.
 2. Independence Hall (Síň nezávislosti): Historické místo, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států amerických.
 3. Philadelphia Museum of Art (Muzeum umění ve Filadelfii): Slavné muzeum s bohatou sbírkou umění, včetně slavné schodové scény z filmu Rocky.
 4. Eastern State Penitentiary (Východní státní věznice): Historická věznice, známá svou architekturou a inovativním vězeňským systémem.
 5. Benjamin Franklin Parkway: Úchvatný bulvár spojující City Hall s Philadelphia Museum of Art, obklopený parky, sochami a kulturními institucemi.
 6. Philadelphia City Hall (Městská radnice): Monumentální radnice s impozantní sochou Williama Penna na vrcholu.
 7. Philadelphia Zoo (Zoo ve Filadelfii): Jedno z nejstarších zoologických zařízení v Americe, nabízí mnoho exotických zvířat.
 8. Betsy Ross House (Dům Betsy Ross): Dům, kde údajně Betsy Ross ušila první americkou vlajku.
 9. Reading Terminal Market: Tržnice plná restaurací, stánků a obchodů nabízející autentické filadelfské kulinářské zážitky.
 10. Franklin Institute: Vědecké muzeum s interaktivními expozicemi a planetáriem, pojmenované po Benjaminu Franklinovi

Užitečné odkazy

Nezapomeňte, že pro vstup do USA budete muset vyplnit před cestou formulář pro bezvízový vstup ESTA.

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Cestovatelka tělem i duší, milovnice hor a občasná spisovatelka. Vystudovala cestovní ruch a ekonomii. Pracuje v cestovní kanceláři a občas si přivydělává jako průvodce v zahraničí. Studium žurnalistiky jí minulo jen o vlásek, ale to jí nezastavilo v její cestě ke psaní. Začala se věnovat psaní o cestování, fejetonům a SEO textům. Ve volném čase hraje volejbal, jezdí na kole, sbírá vinyly a vymýšlí túry po kopcích.