Chystáte se na roadtrip a zvažujete půjčení auta v USA? Nebo jen chcete být mobilní po dobu vaší dovolené a prozkoumat okolí? Je zde několik možností, jak si můžete auto v Americe pronajmout.

V USA samozřejmě funguje i hromadná doprava, to ale hlavně ve městech. Pokud se chcete podívat mimo město a vydat se na hike, nebo plánujete celý road trip, nejlepší variantou je právě pronájem auta v USA. Než se do americké půjčovny vydáte, měli však vědět několik rad a typů.

Podmínky půjčení auta v USA

Co se týče podmínek pro půjčení auta v USA, ať už se jedná o půjčovny, nebo jiné způsoby pronájmu, všechny tyto pravidla jsou velmi podobná. Je zde několik kroků, na které je dobré se připravit, než se do USA vydáte.

 • Máte mezinárodní řidičský průkaz? K půjčení auta v USA budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, který si vyřídíte před odjezdem do USA. Stojí 50 Kč, vystaví vám ho na počkání a je platný po dobu 1 roku. K řidičskému průkazu po vás bude půjčovna požadovat také váš cestovní pas.
 • Je vám minimálně 25 let? Ve většině půjčoven aut v USA je tomu tak, že pokud vám je 25 a více, budete platit průměrnou cenu za pronájem přiměřenou typu auta. Pokud vám je ale méně než 25 let, půjčovny si účtují několik dolarů navíc za každý den pronájmu. Stále si ale auto půjčit můžete, pokud vám je alespoň 21 let. Pod 21 let téměř nikde v USA auta nepůjčují.
 • Máte kreditní kartu? Půjčení auta v USA bez kreditní karty vám může pronájem zkomplikovat. Většina půjčoven aut totiž vyžaduje kreditní kartu a bez té vám auto nezapůjčí. A pozor, kreditní karta, kterou budete platit, musí být na stejné jméno, jako řidičský průkaz. V půjčovnách nelze platit hotově.

Na co si dát při půjčení auta v USA pozor

 • Další řidič. Pozor, pokud se budete chtít v řízení s někým střídat, vždy zaplatíte příplatek za dalšího registrovaného řidiče, nebo více řidičů. Příplatek je kolem $15 za den.
 • Unlimited/limited miles. Další věc, na kterou si určitě dejte pozor, je, aby auto, které jste si vyhlédli, nemělo limitovanou vzdálenost, kterou můžete ujet. Tedy pokud máte vaši cestu naplánovanou a víte, že vám bude stačit 800-1000 mil, jak většina půjčoven u limitovaných vozů nabízí, pak nemusíte nic řešit. Pokud ale víte, že ujedete víc, nebo si nejste jistí, hledejte auta bez limitu, označené “unlimited miles”. Za překročení limitované vzdálenosti se platí nemalé poplatky.
 • Dodržujte domluvený čas. Dbejte na čas, kdy máte vozidlo vrátit. Opět jsou zde zbytečné poplatky, kterým se včasným navrácením můžete vyhnout.
 • Placené úseky dálnic a přejezdy. Počítejte s tím, že se na vaší cestě můžete potkat s placenými úseky, jako jsou mosty, nebo dálnice, za které půjčovna nemá odpovědnost. Některé půjčovny mají na svých autech tak zvaný E-ZPass, na který se všechny tyto poplatky načítají a vám se pak jednoduše odečtou z vašeho účtu. Některá auta to ale nemají, budete si tak muset úseky zaplatit hotově v kioskách.

Cena benzínu v USA

Rozhodně se půjčení auta v USA nemusíte bát. Ceny paliva v USA jsou obecně nízké, tedy o dost nižší, než v České republice. Liší se podle toho, v jakém jste státě, městě, nebo oblasti. V průměru se ale cena benzínu v Americe pohybuje kolem 17 Kč, cena nafty kolem 20 Kč. Na místech, jako jsou národní parky, se pak ceny paliva zvyšují.

Možnosti půjčení auta v USA

Je zde několik možností, jak si auto v USA pronajmout. Ať už si chcete na jeden den půjčit auto, o kterém jste vždy snili, nebo si pronajmout praktické auto na celý road trip, jsou tu dvě hlavní možnosti, jak si můžete auto pronajmout. Prostřednictvím aplikace, nebo v klasické půjčovně.

Aplikace Turo

Turo je mobilní aplikace, která funguje na principu Airbnb, kdy si můžete půjčit auto od místních lidí. Tady jsou k dispozici auta, která majitelé buď nevyužívají, nebo naopak luxusní auta, která si zde půjčíte za super cenu.

Funguje to naprosto jednoduše prostřednictvím aplikace, kterou si můžete zdarma stáhnout, a snadno tak komunikovat s majitelem vozu. Turo funguje nejen jako aplikace, ale i jako webová stránka. Výhodou tohoto způsobu půjčení auta od místních lidí je rozhodně cena. Ceny se různě pohybují podle typu, velikosti i značky auta. Ta obyčejná, menší auta začínají na $10 za den. 

Půjčovny aut na letištích

Je zde několik oblíbených půjčoven aut, které najdete po celých Spojených státech. Výhodou, hlavně v případě roadtripů, je, že je možné si auto půjčit v jednom městě a vrátit ho můžete tam, kde váš výlet skončí.

U půjčoven aut na letištích se mění pravidlo, kdy nemusíte platit kreditní kartou, ale je možné půjčení auta na debitní kartu. Na letištích budete ručit zpáteční letenkou, kterou budou chtít v půjčovně vidět. Letenka opět musí být na stejné jméno, jako na řidičském průkazu a na platební kartě.

Nejoblíbenější půjčovny aut v USA

Všechny tyto půjčovny najdete, jak ve městech, tak i přímo na letištích, kde bývají ceny za půjčení nižší, díky větší konkurenci. Výhodnější je vždy, pokud auto budete půjčovat i vracet na stejné pobočce. Pokud si nevíte rady, kterou půjčovnu vybrat, Rentalcars vám pomůže najít tu nejlepší cenu. Navíc je v češtině.

 • Hertz
 • Dollar
 • Alamo
 • National
 • Budget
 • Enterprise
 • Thrifty
 • Avis

Pojištění auta

U pronájmu v půjčovně i přes aplikaci budete mít na výběr z různých druhů pojištění. Základní pojištění je často již v ceně. Pojištění je ale položka, na které byste rozhodně neměli šetřit. Připojištění stojí jen pár dolarů za den. Nemusíte se tak stresovat, a v případě nehody tak řešit žádné problémy.

Pronájem auta

Porovnejte ceny za pronájem auta z více než 800 společností. Půjčovny Budget, Hertz, Thriffy, Avis a další. Obrovský výběr, srovnání cen online a možnost okamžité rezervace.