Havajské ostrovy se nachází zhruba 3 200 km od americké pevniny a jsou tak nejjižnějším státem USA. Tato pro mnoho cestovatelů vysněná destinace, leží uprostřed severního Pacifiku a činí se rozlohou 28 311 km². Obyvatelstvo tvoří téměř 1,5 milionu lidí.

Havaj skrývá neuvěřitelné přírodní scenérie, úchvatné útesy, sopečné útvary, džunglemi porostlé hory a nádherné pláže.

Dovolená na Havaji

Ochutnávku městského života nabízí hlavní město Honolulu pyšnící se typickými vysokými mrakodrapy. Čas na souostroví lze strávit jak adrenalinovými zážitky, tak poklidnou luxusní exotickou dovolenou.

Pokud patříte mezi turisty, kteří rádi objevují nová místa, určitě vás bude zajímat, jak se jmenují Havajské ostrovy. Přelety mezi nimi jsou totiž krátké i poměrně levné. Nachází se jich zde velké množství, ale pouze osm z nich je považováno za hlavní.

Jakou vlajku má Havaj

Havajská vlajka je jedinou na světě, jejíž součástí je vlajka cizí země. Jedná se o vlajku Spojeného království a reprezentuje historické vztahy britského impéria s havajským královstvím. Ta se nachází v horním rohu a pole vlajky tvoří osm vodorovných pruhů, jež symbolizují osm hlavních ostrovů.

Kolik stojí dovolená na Havaji

Havajské ostrovy se řadí mezi ty dražší dovolené. Cena se bude lišit podle toho, jaký způsob cestování a ubytování preferujete a jakou destinaci si vyberete. Zájezdy do USA můžete rezerovavat v rámci balíčku od cestovní kanceláře anebo si jej vytvořit na míru individuálně.

Dovolená na Havajské ostrovy s cestovní kanceláří

S cestovní kanceláří se devítidenní pobyt bez stravy pro jednu osobu pohybuje kolem 50 000 Kč. Se stravou a doplňkovými aktivitami se může vyšplhat k 80 000 Kč.

Letenky na Havajské ostrovy

Na Havaj nejezdí žádná pravidelná lodní doprava, a tak se lze na ostrovy dostat pouze letecky. Časový rozdíl mezi ČR a souostrovím je 12 hodin.

Celková doba letu na Havajské ostrovy se nejčastěji pohybuje mezi 24 a 28 hodinami. Před odletem je důležité vyřídit včas cestovní pojištění a ESTA vízum.

Zpáteční letenky z Prahy a okolních evropských měst lze pořídit za ceny v rozmezí od 23 000 Kč do 26 000 Kč. Je ale potřeba ještě připočíst příplatek za zavazadlo, který se pohybuje kolem tří tisíc.

Akční letenky na Havajské ostrovy jen zřídka klesají pod 17 000 Kč a nejčastěji je pořídíte od společnosti Condor. Nejdražší jsou letenky během letních prázdnin a v období Vánoc.

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Podnebí na Havajských ostrovech

Obecně panuje na souostroví typicky tropické počasí. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, kdy nejlépe jet na Havaj, počítejte s tím, že počasí je celoročně příjemné. Minimální noční teploty nikdy neklesají pod 17°C. V nejchladnějších zimních měsících se pohybují teploty kolem 25°C a v létě mezi 28 – 31°C.

Extrémní výkyvy počasí jsou zde opravdu vzácné a nemusíte se bát ani silných bouří nebo hurikánů. Tropické bouře jen výjimečně zasáhnou do běžného života na ostrovech. Co se moře týče, činí průměrná teplota vody po celý rok cca 25°C.

Ubytování na Havajských ostrovech

ubytování na Havajských ostrovech

Ubytování na Havaji patří mezi to nejdražší na světě, a to ať mluvíme o hotelech, penzionech i soukromých apartmánech. V průměrných 3* hotelech se ceny za jednu noc za dvoulůžkový pokoj pohybují mezi 4 – 6 000 Kč. V plážových resortech se 4* a 5* můžete očekávat ceny mezi 8 – 30 000 Kč za noc.

Mezi jednotlivými ostrovy jsou však překvapivé rozdíly v cenách co se soukromých penzionů a apartmánů týče.

Největší počet levnějších ubytování s cenami mezi 2 – 3 000 Kč pořídíte na Big Island. Naopak nejdražší ubytování nabízí ostrov Kauai, kde se standardně ceny pohybují za noc kolem 5 500 Kč.

S výběrem dovolené vám může pomoci některá online mapa Havaje, kterou najdete volně na internetu. Snadno z nich zjistit, kde se ubytovat, vyhledat si turistické trasy nebo najít místo s nejvíce zajímavostmi.

Co vidět na Havajských ostrovech

Havajské ostrovy nabízí nespočet zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Především oceníte přirodní scenérie a exotiku, ale přijdete si na své i v hlavním městě Honolulu.

Hlavní město Honolulu

honolulu havajské ostrovy

Honolulu je hlavní město Havajských ostrovů a nachází se na ostrově Oahu. Říká se mu také Křižovatka Pacifiku. Žije zde kolem 400 000 obyvatel. Jeho součástí je Waikiki s nádhernou pláží a průzračně čistým mořem. Místo je oblíbenou surfařskou destinací.

Jen několik kilometrů od města se nachází známý přístav Pearl Harbour, který je dnes otevřen turistům a nabízí nahlédnutí do jeho tragické historie. Za vidění zde stojí především památník USS Arizona Memorial.

Manoa Falls

Manoa Falls se nachází uprostřed zelené džungle na úpatí hor a jsou vzdušnou čarou od centra rušného Honolulu vzdálené pouze 5 km. K vidění je zde přes 150 metrů vysoký vodopád padající do přírodního bazénu a řadící se mezi nejvyšší vodopády na Havaji. Od parkoviště sem navíc vede zhruba půlhodinová procházka, kterou zvládnou i méně zdatní cestovatelé.

Národní park Havajské sopky

V národním parku Havajské sopky na ostrově Havaj se nachází dva velmi aktivní vulkány – Mauna Loa a Kilauea. Žije zde mnoho vzácných živočišných a rostlinných druhů a sopečná aktivita má velký vliv na zdejší jedinečnou krajinu.

Laniakea Beach

Nádherná pláž, kde můžete spatřit Havajské zelené mořské želvy. A to nejen, jak se vyhřívají na pláži, ale také si s nimi můžete zaplavat při šnorchlování.

Papahanaumokuakea

Za tímto komplikovaným názvem se schovává řetězec menších ostrovů a atolů, které budou zajímat především milovníky historie. Naleznete zde otisky původních obyvatel ostrova, archeologické pozůstatky i původní přírodu.

Keahiakawelo (Zahrada bohů)

Zahrada bohů se nachází na ostrově Lanai. Jedná se o skalní pole z obrovských oblých balvanů různě naskládaných na sebe, kolem kterých se rozprostírá oranžová až rudá půda. Ta nejlépe vynikne při západu slunce.

Mauna Kea

Pokud byste chtěli navštívit nejvyšší horu světa, zapomeňte na Everest. Na ostrově Havaj se nachází Mauna Kea, která se se svojí podvodní částí tyčí do výšky neuvěřitelných 10 205 metrů.

Užitečné odkazy před cestou do USA

Cestovní pojištění do USA

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Pokud odjíždíte na delší pobyt do USA či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity.

Bezpečné cestování!