Nejlepší SIM karta do USA: Roaming nebo lokální SIMka?

Mobil je praktickým vybavením každého cestovatele. Nejen kvůli spojení s ostatními, ale také kvůli přístupu k internetu. Při cestování v EU je to většinou jednoduché, ale co SIM karta do USA? Níže se dočtete, v jakých situacích je lepší mezinárodní roaming, eSIM nebo datová SIM karta a jaké jsou nejlepší SIM karty pro cestování.

Bude můj mobil fungovat v USA?

Před jakýmkoliv zařizováním je důležité zkontrolovat, zda má váš mobilní tarif potřebné parametry k tomu, aby v USA fungoval. Telefony v Evropě fungují na frekvencích 900 MHz a 1800 Mhz. Mobilní síť v USA používá frekvenci 1900 MHz.

Téměř všechny novější telefony zvládají obě sítě. Na jaké frekvenci váš telefon funguje si můžete zkontrolovat v návodu použití a nebo si informaci ověřit přímo u vašeho mobilního operátora. Informaci najdete také online na webu výrobce telefonu, hledejte vždy v části technické parametry a často zde najdete údaj: GSM: 900/1800/1900 MHz.

Napři. iPhone SE 2. generace má uvedeno: GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz), lze jej tedy bez problému používat v USA.

Mezinárodní roaming

Pokud vám jde pouze o posílání SMS a volání z USA do ČR, můžete si zařídit roaming do USA. Podrobné informace a aktuální ceníky naleznete vždy na stránkách vašeho operátora.

Vodafone

Vodafone nabízí službu Vodafone World Roaming, kde zařadil USA do tarifní zóny 2. Za odchozí hovor dáte 30,52 Kč / min. a za příchozí 17,81 Kč / min. SMS vás vyjde na 9,68 Kč a MMS 11,50 Kč. Příchozí SMS jsou zdarma.

T-mobile

Také T-mobile zařadil USA do zóny 2. Volání z USA do ČR vyjde na 35 Kč / min a příchozí na 18 Kč / min. Posílání SMS stojí 9,60 Kč a MMS 16,60 Kč.

O2

O2 nabízí mobilní tarif Svět Basic. Odchozí hovory vycházejí na 66,55 / min. a příchozí hovory na 54,45 / min. SMS vás vyjde na 12,10 Kč a MMS na 9,60 Kč.

Na co si dát pozor před cestou?

Před cestou je důležité zjistit si všechny podmínky mezinárodního roamingu. Zodpovědět byste si měli několik základních otázek.

  • Máte aktivovaný roaming? Ověříte v online aplikaci případně dotazem na info linku vašeho operátora
  • Jak je to s platbami třetím stranám (jízdenky MHD apod.)?
  • Ceník služeb v dané destinaci?
  • Kdy přijde vyúčtování? Můžete kontrolovat proběžně a máte přístup online?
  • Jaká je infolinka vašeho operátora v cizině a máte na ní nárok zdarma?
  • Máte na SIM kartě nastavený limit pro roaming a jaký?

Datová SIM karta do USA

Pokud vám jde především o mobilní data v USA, je nejvhodnějším řešením datová SIM karta. Ta se nijak neliší od klasické SIM karty, kterou obdržíte při sjednání jakéhokoliv mobilního tarifu. S tím rozdílem, že z těchto karet zpravidla nelze volat a psát SMS zprávy.

Velkou výhodou je, že datovou SIM kartu lze sehnat ještě před odletem. Tím si zajistíte funkční internet hned po přistání, což se může velmi hodit. Nemusíte být závislí na místní WiFi, hned po příletu máte k dispozici online mapy a komunikaci bez roamingových poplatků skrze Messenger, WhatsaApp nebo třeba Skype.

Jakého zvolit operátora v USA?

Při cestování do USA je nejlepší vybírat mezi dvěma operátory – T-Mobile a AT&T. Pokud plánujete svoji dovolenou v USA trávit většinou ve městech, je v podstatě jedno, kterého z operátorů si vyberete. Co se ale týče některých národních parků a odlehlejších míst, někdo doporučuje spíše AT&T. Ale také T-Mobile má slušné pokrytí.

Pokud budete využívat mezinárodní roaming v USA s českou SIM kartou, lze si operátora manuálně zvolit přímo v nastavení telefonu (nejsou za to žádné dodatečné poplatky). Roaming z USA do ČR je však od českých operátorů bohužel dost drahý.

Jak sehnat datovou SIM kartu?

Prvním krokem je nákup SIM karty pro USA. Samotná karta se dá celkem levně koupit na eBay. Pokud se vám podaří najít výrobce, který zasílá zboží rovnou do Česka, máte vystaráno. Většinou ale posílají jen do Spojených států. V tom případě snadno vyřešíte skrze společnost Shipito, která přeposílá zásilky z USA do celého světa. Jelikož je SIM karta malá, tak vyjde poštovné i přeposlání na pár korun. Od nákupu k doručení to trvá cca 10 dní.

Aktivace datové karty

Druhým krokem by měla být aktivace karty. Ta přijde ve většině případů ve všech 3 velikostech (standardní velká, mini a micro SIM), takže se nemusíte bát, že vám nebude do telefonu pasovat. Instrukce jsou přiloženy v zásilce – stačí opsat na webu kód z karty, vybrat si plán a zaplatit. Platbu by mělo jít provést bez problémů českou platební kartou (debetní i kreditní). Základní cena tarifů bývá do 30 dolarů, záleží na objemu dat.

eSIM karta – nejlepší řešení na cestu do USA

sim karta usa signál

Další a velmi oblíbenou možností jak získat mobilní data v USA je eSIM karta. Jedná se o digitální SIM, která umožňuje si u operátora aktivovat mobilní tarif bez nutnosti použití fyzické karty. Jedná se v podstatě o virtuální SIM kartu. Velkou výhodou je, že dokáže fungovat současně s vaší původní (českou) SIM kartou. Můžete si tak nechat aktivovanou svou SIM na hovory a SMS a zakoupit si eSIM kartu pouze pro datové připojení.

Výše zobrazený obrázek ukazuje, jaké je pokrytí signálu a dat pro území USA (případně Kanady, interaktivní mapa zde). Jedná se o T-Mobile, SIM kartu vám dokážeme poslat do ČR nebo na Slovensko Zásilkovnou (odesíláme z ČR).

Ověřte si, že telefon podporuje eSIM

Opět si ověřte, zda váš telefon podporuje možnost tzv. eSIM karty. Všechny novější telefony eSIM podporují a jedná se o standard pro novější modely. Např. iPhone SE 2. generace (vyrobený v roce 2020) už tuto podporu obsahuje. Seznam podporovaných telefonů najdete v našem přehled eSIM podporované telefony.

Cena volání, SMS a data v USA

esim karta cena data

Ceny pro oblíbené řešení eSIM karty jsou od 25 USD do 55 USD. Tarif si cestovatelé volí obvykle v návaznosti toho, zda jedou na několikadenní, týdenní nebo 2 měsíční dovolenou.

  • 15 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, platnost 7 dní)
  • 25 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, platnost 30 dní)
  • 35 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 8 GB, platnost 30 dní)
  • 45 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 15 GB, platnost 30 dní)
  • 55 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, neomezená data GB, platnost 30 dní)

V plánu předplacené eSIM karty za 55 USD s neomezenými daty se po vyčerpání 20 GB rychlost zpomalí.

CENÍK eSIM DO USA

Mezinárodní volání volání a SMS (tzv. international roaming) by měl být v budoucnu přidán (u některých tarifů za poplatek 10 USD). Aktuálně ale není bohužel možné volat ani posílat SMS do ČR z USA s těmito SIM kartami. Pokud chcete volat do ČR, doporučujeme využít Skype kredit.

Pojem internatinoal call and SMS je někdy brán za volání napříč jednotlivými státy USA. Pokud tedy voláte z New Yorku do Kalifornie, jedná se o international call. SIM karta Phonebox toto umí. Do ČR však volat nedokážete. Pokud budete hledat informace ohledně tohoto, důležitý je pojem international roaming.

Jak pořídit eSIM?

Pro aktivaci virtuální SIM karty je potřeba být připojený k internetu. Proto doporučujeme zařídit vše ještě před odletem z České republiky. K nákupu eSIM můžete využít námi prověřenou službu Gophonebox.com, která poskytuje předplacenou datovou eSIM v USA a Kanadě.

Navíc získáte slevu 10 USD, eSIM kartu budete mít zdarma.

Získejte eSIM kartu s plánem od 15 – 55 USD (neomezené volání a SMS v USA, 3 GB dat až neomezeně dat). Přes náš odkaz získáte eSIM kartu zdarma (jinak je za cenu 10 USD).

Vzhledem k nákupu zahraniční služby (ČR – USA) je započítana daň. 

CHCI eSIM DO USA

Na stránkách si zakoupíte vyhovující datový balíček, naskenujete QR kód a tím eSIM aktivujete. Časová platnost se počítá od prvního připojení v zahraničí.

Nákup lokální SIM karty

Řešením může být ale také samozřejmě americká SIM karta, kterou koupíte přímo na místě v USA.

Dle zkušeností cestovatelů je vhodná například předplacená karta AT&T Prepaid SIM, kterou seženete ve Walgreens, což je síť drogerií dostupná na každém rohu. Na výběr máte z mnoha předplacených plánů. Dobré je, že ji lze dobít přes internet českou platební kartou. A i kdyby byl problém, lze zajít na jakoukoliv pobočku a dobít kartu tam. Plusem je i fakt, že funguje také na území Kanady.

Další možností může být například karta od T-Mobile s neomezenou předplacenkou. Tu seženete na jakékoliv pobočce T-mobile a možná také ve Walgreens nebo Walmartu. Stejně tak lze zakoupit kartu AT&T přímo v jejich prodejně.

Lokální SIM kartu pořídíte ale až v USA, tedy poté co projdete letištní a imigrační kontrolou, buď v obchodech přímo na letišti anebo v cílové destinaci ve městě.

Pokud chcete mít signál a internetová data už dříve a bezpečně zajištěná už před odletem, je pro vás řešení eSIM karty Phonebox ideální. A pokud nemáte telefon s podporou eSIM, napište nám a my vám pošleme fyzickou SIM kartu. Zasíláme z České republiky Zásilkovnou do České republiky nebo na Slovensko.

Signál a data v USA

Ve většině měst od New Yorku až po Kalifornii a Las Vegas nebudete mít problém se signálem a chytáním 5G/LTE pro internet. USA je ale obrovská země a mnoho částí je neobydlených a infrastruktura zde není připravená. Zejména, když vyrazíte hlouběji do přírody některých národních parků, tak se vám bude stávat, že nebudete mít signál. Příkladem může být např. Údolí smrti. Buďte tedy opatrní na své cestě!

TIPCestovní pojištění do USA s limitem léčebných výloh až 500 milionů korun, úrazovým pojištěním až 1 milion korun, pojištěním odpovědnosti za škodu a storno pojištěním pro případ Covid-19 či jiných nečekaných událostí. Sjednáte online.

ZÍSKEJTE SLEVU 50 % na pojištění

Martin je digitální nomád a cestovatel se zkušenostmi z Kanady, Asie i Evropy. Portál Jakdousa.cz založil, aby pomohl dalším cestovatelům při cestě do USA. S týmem redaktorů sdílí zkušenosti a přináší užitečné informace pro cestování, práci i studium ve Spojených státech amerických.